Mistrzostwa Kyokushin

Menu

Czytasz posty znalezione dla zapytania: Mistrzostwa Kyokushin

Temat: XXXIV MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W KARATE KYOKUSHIN
Mistrzostwa Polski Seniorów odbędą się 14-15 kwietnia 2007 r. w Rzeszowie w Centrum Sportowo - Widowiskowym przy ul. Podpromie 10. Organizatorem Mistrzostw jest Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM kierowany przez sensei Janusza Wiśniewskiego.

14.04 Eliminacje
15.04 Godz. 10:00 oficjalne rozpoczęcie imprezy.

Bilety 10 zł. cały 5 zł. ulgowy.

Info PDF

PZK

Będzie ktoś z forumowiczów brał udział lub znajdzie się na widowni

Temat: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Romanowicz
Jeśli chodzi o politykę to zapraszam do knajpy. .
Jak pisałem na początku chodzi o zjawisko, a nie politykę.
Nikogo nie atakuję.
Proszę jedynie o opinię na temat zjawiska oraz oczywiście może jakieś filmiki z mistrzostw.

Mistrzostwa Tsunami były w zeszłym roku, więc to żadna nowość. Jeśli chodzi o Kościół to nie to forum.
Nie interesuję się szczególnie życiem Tsunami a to że były to II Mistrzostwa dowiedziem sie wpadając na ich stronę. Co do kościoła to część osób mogła się poczuć urażona że trochę "drę łacha" z kapelana, dlatego zrobiłem wtrącenie o kościele. Troche to dla mnie dziwne że gość zrobił wskazanie na kapelana. Chyba że z kapelanem w Tsunami jest tak jak z kaleplanem w wojsku (minimalny stopień w polskiej armii dla duchownego to kapitan).
Czy człowiek ten trenuje karate przede wszystkim jako duchowny czy jako człowiek?Osobiście znam kilku księży z osiągnięciami i mistrzowskimi pasami w karate Shotokan i Kyokushin, ale żaden z nich nie podkreśla tego że jest księdzem.

Temat: oszustwa czołowych zawodników
Wyjątkowo źle zrozumiałaś to co pisałem. Wystarczy przeczytać spokojnie i nie szukać na siłę potwierdzenia wypowiedzianych opinii.
Piotrek miał drugie kyu a nie pierwsze kiedy został mistrzem świata kyokushin.

Na mistrzostwa pojechał z brązowym pasem. On tylko lał zawodników z czarnymi pasami.

Czarny pas do kimona zaczął nosić wiele lat po tych mistrzostwach. Nałożył go po zdanym egzaminie na pierwszy dan.

Pozdrawiam i więcej optymizmu życzę. Są ludzie, którzy nie nałożą pasa, który się im nie należy.

PS. Może zajrzyj na sekcje kicka czy bjj tam nie ma szacunku dla paska tylko dla zawodnika, który go nosi.Temat: MŚ Seido Karate - Nagoja 2007
Witam chwilkę mnie nie było, ale już jestem i postaram się odpowiedzieć na Wasze pytanie dotyczące walki:
W Seido walczy sie w kilku formulach / mówimy o walce sportowej /.
Dzieci do 14 lat wyłącznie semi kontakt.
powyżej 14 lat :
zawodnicy walczą w atestowanych ochraniaczach / kaski, szczeki , rękawice, ochraniacz stopa goleń/.
techniki ręczne chudan i jodan , techniki nożne wszystkie z wyjątkiem frontalnych na twarz.
Sędziowie zaliczają te, które robią wrażenie. Nokauty sie zdarzają np. walka Marty na MŚ.
Można tez walczyć w knockdown - regulamin identyczny jak w kyokushin.
Na Mistrzostwach Polski w Żarach (17 maja) będzie knockdown.

Pozdrawiam wszystkich ćwiczących!!!!Temat: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
Cytat: A kto wam wpoił tę lojalność ?

A może jak już, to lojalność w stosunku do Kyokushin i sosai Oyama ? Kod:

No własnie lojalność - dobrze pojęta - w stosunku do Kyokushin i M. Oyama.
Choć - rozważmy jeszcze coś - co ma ozanczać lojalność - czy to że się jest oszukiwanym?? czy to ze komuś ogranicza się dostęp do wiedzy karate?? czy to że kogoś się publicznie oczernia za to że sie chce taką wiedzę zdobywać??
O co chodzi?? - czy to mafia?? sekta??
Każdy ma prawo decydować o tym co i jak chce robić - czy to że ktoś zaczął trenować kyokushin oznacza to że należy robić to do końca życia i tylko z tym jedynym nauczycielem - Czy raczej droga kyokushin - to droga poszukiwań własnej prawdy?? A jak robił Sosai Oyama?? czy on nie poszukiwał granic swojego karate?? Czy nie zdecydował się iść własną drogą?? Czy nie przestał być"lojalny" w stosunku do swoich mistrzów?? _ napisać można by tu jeszcze szereg pytań i wątpliwości  - ale przecież nie o to chodzi.

Tak więc jak pojmować tę "lojalność" w stosunku do organizacji IKO - Matsui??
Rozumiem, że osoby tak bardzo "lojalne" w momencie zmiany podejścia do rozwoju kyokushin według Matsui a i jego przedstawiciela Drewniaka - w momencie zmian znaków też to zrobią!!! Bo organizacja taka jaka była już nie będzie.
A może będzie czas utworzyć POLSKĄ ORGANIZACJE KYOKUSHIN??? - tak jak to się stało np w Angli - Arnil, czy Holandii Bluming, czy w bodajże - nowy twór ze Szwajcarii czy Austrii.

A tak poza rozważaniami - czy ktoś ma dostęp do walk z tych mistrzostw??
Temat: Prosze o rade!
jak widzisz pitman, informacje masz nieco przestarzale, jak cos jest biale to ty na sile widzisz w tym czarne

co do zawodnikow to nawet w Pride sa goscie z Kyokushin, rowniez w Pancrase (jesli wiesz co to jest:D) walczy np Ryuta Noji

Cytat: w ostatnich 10 lat(...) czlowieku, ten styl nie ma jeszcze 10 lat, zastanow sie co ty piszesz, jesli nie masz o tym pojecia to nie wypowiadaj sie w takich tematach bo twoje posty sa zenujace
1. Ile lat ma kyokushin? i skoro ma mniej niż 10 lat to co usilnie od tylu lat w naszym kraju reprezentuje Drewniak?
2. Konkretnie jacy zawodnicy startują w Pride i z jakim skutkiem?
3. Czy jak ktoś reprezentuje inną organizacje ale wcześniej trenował kyokushin to dla Ciebie nadal jest zawodnikiem kyokushin?
4. Czy jak ktoś trenuje przekrojowo pod kątem startów do MMA to wg Ciebie trenuje dalej kyokushin czy już mixa?
5. Jaki jest odsetek zawodników kyokushin startujących w innych formułach niż knockdown?
6. Ilu zawodników z Polski ,gdzie i z jakim skutkiem startuje w innych formułach niż knockdown?
7. Skoro zawodnicy kyokushin starują w zawodach MMA to może w kyokushin oprócz full contactu macie też MMA? (skoro na podstawie kilku zawodników starujacych w formule K1 twierdzisz że trenujecie full contact).
8. Czy w kyoksuhin organizowane są jakieś mistrzostwa kraju, europy lub świata w formule full contact (nie knockdown)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.Temat: Najbardziej znani karatecy w Polsce
Chciałbym też napisać tu o Dobrosławie Szołtysik , wicemistrzyni europy Kategori Open .

"Znakomicie zaprezentowała się reprezentantka TKS-u „Karata” Tarnowskie Góry Dobrosława Sołtysik w rozegranych 25 listopada w Messynie na Sycylii VI Mistrzostwach Europy Open Karate Kyokushin wywalczając tytuł wicemistrzyni Europy! W Mistrzostwach wzięło udział 110 zawodników z 18 krajów. Nasza zawodniczka w drodze do tytułu od walki ćwierćfinałowej miała na swej drodze koalicję bardzo silnych Bułgarek. Ważąca 60 kg Dobrosława w ćwierćfinale pokonała Stanimirę Dinewą, a w półfinale jej siostrę Danielę. W finale nie dała niestety rady cięższej o prawie 20 kg Danieli Tchernevej ulegając nieznacznie po dogrywce. W Mistrzostwach nie wystąpił leczący kontuzję po znakomitym występie w zeszłym tygodniu w Mistrzostwach Japonii (4 miejsce na 128 startujących w kategorii open) obrońca tytułu Mistrza Europy Krzysztof Habraszka."
źródło: http://www.kyokushin.zyx.pl/index1.html

Dobrusia obecna jest praktycznie na wszystkich znacznych mistrzostwach , zawsze z sukcesami , wystarczy przejrzeć wyżej podany Link . Też miałem przyjemność ją spotkać była obecna na walkach na Egzaminie na pas , zrobiła niesamowite widowisko gdy za kare sklepała mojego 16 letniego kumpla ;DTemat: Tomasz Adamek i karate...?
Hmm...Dawno nie zabierałem głosu..Więc zabiorę...
Niedawno odbyły się mistrzostwa Polski w karate kyokushin - najpierw kolega z sekcji, w której uprawiamy kyokushin-kan zdobył tytuł mistrza Polski, potem na kolejnych mistrzostwach, gdzie startował obok zawodników z Oyama karate i innych odmian knock down uzyskał 3 miejsce ( gdzieś na forum był temat o tychże mistrzostwach)....Powiem tylko tyle, że raz w tygodniu prowadzony był przez....trenera boksu, z ktorym mamy przyjemność ćwiczyć już długi czas. A ostatnie 2 miesiace w zasadzie całe treningi boksu podporządkowane były tym zawodom.
Zawodniczka z naszego klubu zajeła 2 miejsce. Jej też w przygotowaniach obok naszego sensei pomagał zawodowy trener boksu, ktory akurat dostrzega podobieństwa w karate kyokushin i boksie. Kwestia zakazu uderzen na twarz podczas walki sportowej pozostaje oczywiście bezsporna, ale przecież walka to nie tylko pranie się po pysku ;p
Ja ćwicząc jednocześnie boks i karate kyokushin uważam, że wiele zależy od trenera boksu...od jego podejącia do Ciebie jako karateki chcącego przyswoić sobie techniki boksu. Jeżeli jest zadufanym gościem śmiejącym się z karate, to jasne, że niejako wmówi Ci, że karate jest be i że nie da się tego połączyć...pogodzić, znaleźć podobieństwa. Ja na szczęście trafiłem na wyrozumiałego człowieka, który stara sie nas zrozumieć...sam zadaje pytania...Przychodzi zawsze przygotowany starając się WPŁYNĄĆ na naszą technikę, sposób poruszania się, niż go całkowicie zniwelować....
Ale o tym pisałem już tak wiele razy, że proszę o przeczytanie poprzednich pokrewnych tematów.

PS. zapTemat: Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin PFKK
Dziś w Chełmnie odbyły sie po raz II Mistrzostwa Polski Juniorów w Kumite i kata Polskiej Federacji Kyokushin kan Karate ( Związek Sportowy). Poziom tych zawodów stał na wysokim poziomie zwłaszcza w kumite do 14 i 16 lat z kata bywało to różnie ale i tak jak na młodą organizację wszystko idzie do przodu. Z UWAGI NA DUŻĄ LICZBĘ STARTUJĄCYCH MISTRZOSTWA ROZGRYWANO NA DWÓCH TATAMI PRZY 4 SKŁADACH SĘDZIOWSKICH.

Należy tu zauważyć jeden bardzo ważny fakt ,że po raz pierwszy shihan Andrzej Drewniak nie próbował blokować tych Mistrzostw Polski. Tak więc chyba pogodził się z faktem istnienia legalnej konkurencji kyokushin - Mądra decyzja !Temat: Karate na olimpiadzie?
Nie był bym pewien że nie wejdzie. Może nie w takiej formie jak obecnie, tzn. z aktualnymi przepisami WKF (które nota bene zostaną ponownie zmienione w listopadzie tego roku pod kątem właśnie Olimpiady), ale z chwilą akceptacji będą na pewno jeszcze jakieś zmiany.

Czy wejdzie do tego Kyokushin?
Nie. Choć na całym swiecie, na wszystkich zawodach startują również kluby Kyokushin czy Oyama. Ponieważ jak to już wcześniej ktoś mądry zaznaczył Karate jest jedno, tylko Mistrzowie są różni. Również na Mistrzostwach Świata czy Europy startują zawodnicy z Kyokushin.

Stąd też możliwość startu w Mistrzostwach Polski WKF klubów Kyokushin. Decyzją Zarządu PZKarate została wprowadzona taka możliwość.
Nie zgodze się tu z opinią jednego z przedmówców, który stwierdził, że styl Shotokan był "aż taki mocny" na zawodach w Szczecinie. Niektórzy zawodnicy - myślę tu o cięższych kategoriach wagowych, dawali sobie nieźle radę z wygami z Shotokanu.

Głowa do góry Panowie, wygrywają najlepsi. Celem jest podniesienie poziomu Karate w Polsce.

Życzę powodzenia i pierwszych miejsc wytrwałym.Temat: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
14-latkowi bardzo dobrze radza sobie w walkach knock-down -warunek OCHRANIACZE!!!!!!
Ćwiczacych chcących w ten sposób walczyć nie jest mniej a więcej.
Natomiast faktem jest ze gdyby to robic bez ochraniaczy to wypadek gotowy i duże pretensje rodziców itp.....
Jeszcze raz zapyta - czy mamy ponownie odkrywać istnienie "bieguna pólnocnego??" - przecież w Japonii takie walki dla niepełnoletnich prowadzi sie od wielu lat - właśnie w ochraniaczach. Nawet odbywają sie zawody o randze Mistrzostw Japonii Juniorów (junior w ich znaczeniu - osoba poniżej 18lat) - gdzie walczą z podziałem na kategorie wagowe no i w ochraniaczach obowiązkowych włącznie z kaskiem na głowę. Podobnie rzecz się ma do osób nazwijmy ich seniorami starszymi. I JUŻ!
Podsumowując dla mnie tego typu walki nie mją nic wspólnego z kyokushin. Nie mniej sa jakimis tam przepisami - tyle tylko że trzeba wcześniej nauczyc sędziów regół takiej walki no i przede wszystkim walczących!!!!!!!!!!!!! Czego zbrakło podczas tych wszystkich zawodów.

Tutaj pokłonie się w stronę Warszawy i kilku sensei - którzy próbowali taki system wprowadzać od kilku lat - i ich szkolenie poszło w tym kierunku - niektórzy młodzi zawodnicy poruszają sie w tych przepisach całkiem nieźle. Ale w dalszym ciągu jest to odległe od kyokushin - raczej bliższe formułą kick-boxingu tyle że bez uderzania rękoma w głowę. Nie mniej robota zrobiona niezła. Zresztą jak taki system próbowali wprowadzać byli całkiem mocno krytykowani przez szefa kyokushin- no ale politycznie wszystko sie zazębiło i jakoś ich przemyślenia stały się pomysłem "kadry szkoleniowej komisji kyokushin". [/url][/code][/quote]Temat: III World Cup - IKO 2
A to mam na mysli , ze byc moze u pana Baranowskiego sa dobrzy zawodnicy, ktorzy mogli by sie zalapac na takie zawody ale jak wiadomo jest to mala i slaba organizacja i nie maja szans wyplyniecia na szersze wody. Gdyby byli w IKO 1 mieli by wieksze szanse startu w podobnych zawodach.

Vop zapewniam Cie, ze zawodnikow dobrych tam nie ma, a ci co byli (nie mam na mysli tu super wymiataczy), ktorzy mogliby chociaz nawiązac równożędna walke z zawodnikami z IKO 2 zmienili juz dawno barwy. Iko 2 jest ała w Polsce, ale na swiecie jest to silna organizacja.

Nieprawda jest ze gdyby byli w iko 1 mieli by wieksze szanse - w iko 1 ten kto ma startowac na duzych imprezach to startuje i młodym zaowdnikom jest bardzo trudno sie przebic do kadry. Karateka ma tutaj racje mowiąc o układach. Niestety młodzi sie marnują i nikt nie daje im szansy startow na duzych imprezach , gdzie mogli by zdobyc wieksze doswiaczenie.

Cytat: Nie o IKO 1 chodzi ale o to ze jedna duza organizacja to silna organizacja. Rozczlonkowanie na duzo malych organizacji to slabe organizacje i tyle.

IKO 1, 2 , 3 to najsilniejsze organizacje Kyokushin. Każda z nich ma oddziały swoje na kazdym kontynencie w niemal kazdym zakatku tego globu. Kazda z nich , rowniez Kyokushin Kan Royamy i All Japan Kyokushin Union, robią Mistrzostwa Swiata Open i Wagowe (badz Puchar Swiata - IKO 2 i 3),a mysle, ze własnie tego typu turnieje wskazuja ,ze dana organizacja jest duza i silna, lub pręznie sie rozwija (Kyokushin Kan, All Japan Kyokushin Union).Temat: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
ja mam takie cuś opisane Kyokushin Karate
III Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin, Sosnowiec 12 pażdziernika 2002
i to jóż nie jest zwykła broszurka tylko dosyć spora książka, coprawda promuje ona ośrodek w sosnowcu ale lepsze to niż ostatnia broszurka z mistrzostw polski gdzie najciekawsze było pokazanie technik zakazanych i dozwolonych.

Mam jeszcze jakaś starą broszurke jak były mistrzostwa w częstochowie, jak nasz sensey jeszcze startował ale ta jest jóż dobrze zdezelowana i zreszta jak widziałem kilka nowszych to niewiele się od niej różnią z innych zawodów.

A, to że nie ma jakiejś aktualnej książki o KK w polsce to jest spora strata bo zapewne każdy klub by zakupił po kilka.Temat: Kyokushin-kan
wyczytałem,że kadra kyokushinkan została wyłoniona na Mistrzostwa Europy tylko jedna organizacja karate kontaktowego ponoc przyjeła zaproszenia , reszta się................. lub sie mylę.

kazda organizacja ma swoje imprezy, juniorzy z IFK Kyokushin mieli swoje dwudniowe mistrzostwa Europy w lipcu w Berlinie, na przyklad.
Twoje teksty sa zawsze prowokacyjne i obok tematu. Nikt z Kan nie wysylal zadnych oficjalnych zaproszen na ta impreze, wiec trudno to traktowac powaznie. W przyszlym roku jest wasza impreza - bodajze mistrzostwa Swiata na Wegrzech, wiem ze zostalo wyslane zaproszenie do prezydenta IFK Steve Arneila, zeby organizacja wystawila swoja reprezentacje (po dwie osoby w kazdej wadze), na tej podstawie zostaly rozeslane listy do krajow czlonkowskich IFK z deklaracjami potencjalnych uczestnikow, w przyszlym roku beda kwalifikacje. Wiec IFK nie zabraknie na waszej imprezie.
A zaproszenia na mistrzostwa juniorow w takiej formie nie bylo, chyba, ze powaznie traktujemy mozliwosc sciagniecia karty uczestnika ze strony www. Ale jesli tak, to jest partyzantka, bo wtedy np. z jednego kraju (w tym przypadku Polski) trudno mowic o reprezentacji.Temat: I Matsushima Cup Polska 2005
Pitman dyskusja prowadzi do nikąd - full kontact nie ozstacza tylko i wyłącznie walki z rekoma na twarz tylko w pełnym kontakcie, tzn ze ciosy i kopnięcia są wyprowadzane z pełna siłą - zarówno w rywalizacji z uderzeniami na twarz jak i w formule knockdown.

W Karate Tradycyjnym są uderzenia na twarz jednak bez pełnej siły - czy to też jest dla Ciebie full contact bo są przeciez uderzenia na twarz?

Full contact jest dosc elastycznym pojęciem i można go rozumiec na wiele sposobów. Dlatego tezwiecej na temat full.../knockdown pisał nie będę.

Wyjaśnie jeszcze jedną sprawę, impreza ta jest rozgrywana co 2 lata i ma charakter Mistrzostw Starego Kontynentu IKO/EKO Kyokushin Matsushima. W tym roku została dołączona nazwa I Matsushima Cup i pod nią ten turniej jest rozgrywany w Polsce.

Informacje o tych zawodach były dostęne od początku roku na stronie klubowej, równiez poszczególne organizacje Kyokushin w Polsce i jej przedstawiciele, otwarci na współpracę, zostali zaproszeni do wzięcia udziału. Turniej ten jest impreza ponadorganizacyjna, w której udział zapowiedziało ponad 100 zawodników i zawodniczek z 20 państw należących do IKO Matsushima. Poprzednia edycja tych mistrzostw gościła zawodników z All Japan Kyokushin Union, w tym roku będa to zawodnicy Polskiej Federacji Kyokushin Kan i prawdopodobnie NPO. WKO Shinkyokushinkaikan.
Temat ten ma charakter informacyjny.Temat: 1-3.11.03 - VIII Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin
VIII MISTRZOSTWA ŚWIATA TOKIO 2003

Odbywające się w czteroletnim cyklu olimpijskim Mistrzostwa Świata w kategorii otwartej odbędą się w dniach 1-3 listopada w piętnastotysięcznej Hali Widowiskowej w Tokio z udziałem 240 zawodników reprezentujących blisko 70 krajów ze wszystkich kontynentów. Reprezentacja Europy będzie liczyła 44 zawodników w tym 5 Polaków.

To cytat z www.karate.org.pl/kyokushin - czyżby na oficjalnej stronie PZK świadomie prowadzono akcję dezinformacyjną? Hmm.. o i skoro MŚ w Japonii już były, to po co doKraju Kwitnącej Wiśni jedzie reprezentacja z PZK ? Jakiś nowy sposób potwierdzeniaswej waleczności ?Temat: Do uprawiajacych Kyokushin
Bylem wczoraj na Akademickich mistrzostwach w Karate Kyokushin ,tak sobie ogladalem te walki ,ale czegos mi w nich brakowalo.A mianowicie Hiza geri jodan (wiem ze w Polsce na zawodach Kyokushin sa zabronione) i uderzen lokciami na strefe chudan .Czy na zawodach Kyokushin uderzanie lokciami jest zabronione?W Oyama karate widzialem ze mozna nimi uderzac ,bo na ktorychs mistrzostwach ruscy przyjechali do polszy i w walkach ciagle parli do przodu jak czolgi i napieprzali polakow lokciami po rekach ( tak orientacyjnie 80% uderzen lokciami ) i na tulow (pozostale 20%).Temat: Puchar Polski Sieradz
ja nie byłem, ale tu masz wyniki http://www.karate.org.pl/kyokushin/wyniki/wn.php?p=pps_sieradz2004
i zdjecia http://www.karate.org.pl/kyokushin/galeria.php?gid=237

I tu masz tooc jest na stronie pzk

PUCHAR POLSKI SIERADZ 2004

Dnia 24 października w Hali Sportowo-Widowiskowej w Sieradzu odbył się Puchar Polski Seniorów. Uczestniczyło w nim 82 zawodników z 32 ośrodków, których żywiołowo dopingowało około 350 widzów. Otwarcia mistrzostw dokonali Prezydent Sieradza Pani Barbara Mrozowska-Nieradko oraz Senator RP Jerzy Pieniążek. Relacje z turnieju ukazały się na antenie TVP 3 oraz rozgłośni "Nasze Radio". Drużynowo zwyciężyły Kielce przed Tarnowskimi Górami i Sanokiem. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Artur Szychowski z Sanoka.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak. Sędziowali sensei: W. Rój, J. Czerniec, Z. Zieliński, R. Karpiński, J. Potys (Czechy), B. Lubos, E. Urbańczyk, J. Mazurkiewicz, T. Bachowski, W. Weselski, J. Rytel, H. Orzechowski, P. Juszczyk, T. Kęćko, W. Matyka, M. Marszałek, R. Mazurek. Sayonara z udziałem władz i sponsorów odbyła się w restauracji "Przystań".

Organizatorem turnieju był Sieradzki Klub Kyokushin kierowany przez sensei Roberta Wajgelta.Temat: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
No własnie mi chodziło o materiał z tych mistrzostw. Podobno robione z tego było jakies DVD. Może ktoś już coś ma?
Z drugiej strony to dziwi mnie fakt, że o stylu, który wszem i wobec ukazywany jest jako znany na całym świecie, jest w sieci tak mało plików multimedialnych. Gdzie by nie szukać, o shotokanie, kyokushin, kung-fu, aikido, judo itd jest tego bardzo dużo. Tsunami instnieje już prawie 30 lat, ale znalezienie jakiegoś rzetelnego materiału filmowego jest bardzo trudne. Czy to rzeczywiście jest tak niebezpieczne, że nie wolno tego pokazywać w sieci?
Na stronie powinien się znaleźć jakiś link do kata, jakies kumite...Coś, czym możnaby zachęcić potencjalnego nowego karateka. Teraz odbyły się mistrzostwa Polski, potem mają być jakieś mistrzostwa Europy...a tu nawet jednego zdjęcia nie mówiąc już o filmach!!
A jak wchodzisz na oficjalną stronę to pełno zdjęć z łopatami i dziwnymi minami albo z imprez z wręczenia kolejnych dyplomów i danów działaczom. Zalatuje mi tu starym systemem, ale to moje zdanieTemat: Mistrzostwa Świata Seniorów Karate kyokushin
Trzy brązowe medale, wszystkie w kategorii Seniorów zdobyli Polacy podczas mistrzostw swiata jakie odbyly sie w miniony weekend w Chiba.Włodzimierz Weselski, Zbigniew Goliński i Jacek Synoradzki. gratulacje dla panów . http://www.karate.org.pl/kyokushin/aktualnosci.php#674Temat: Skromnej postury super fighter:)
Ewa Pawlikowska. kyokushin karate :97r złoto w tokio;98 brąz w mistrzostwach europy ;99 w mistrzostwach ameryki złoto;2000 puchar europy w norwegi złoto;2001 mistrzostwa świata złoto;2002mistrzostwa europy w warnie złoto;2003 mjistrzostwa świata w nowym yorku złoto no i to wszystko w kyokushin karate kumite!!![/u]Temat: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
[quote="karateka1"] dobra ale to i tak szara strefa
A co do tego klubu z Krakowa to napisz no dlaczego on Ci tak w poprzek gardała staje ?
Odpowiedz na swoje pytanie znajedziesz na ich stronie internetowej- Wilus ją juz podał

no nie ma ich w zrzeszonych klubach, moze naleza do jakiegos IKO 2000, zwanego IKO MILENIUM

CYTAT ZE STRONY KAN
Udział Karate Kyokushin w Turnieju Wymiany Kulturowej Sansho .....
...... zawodnicy Kyokushin przegrali swoje walki i mimo ich odwagi pokonani 5-0.

Teraz moze zrozumiesz dlaczego zgolilem glowe i zaczelem w pokorze uczyc sie kung-fu (nie napisze jaki styl). Tu dominuje inne podejscie.
My nie kopiemy godzinami technike ustawieni w rzedy, tylko cwiczymy jak do przeciwnika sie przykleic. Zawsze bylem sceptyczny co do kf, ale jak trafilem na prawdziwego sifu, zobaczylem jego mistrza z zachodu i mialem okazji pocwiczyc, uznalem ze takiego mistrzostwa w prowadzeniu przeciwnika w walce na kk sie nigdy nie naucze, tutaj tylko oklep pod zawody moge wycwiczyc, albo jakies piekne kata, co w street fighting do niczego sie nie przyda, chyba ze kibole z Cracowi beda chcieli zobaczyc troche baletu.
Temat: XVI Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin IBK w Hadze
To że im dokopaliście to gratuluję ale nie zciemniajcie z tymi
mistrzostwami Europy i jeszcze że w Kyoku
Ani to mistrzostwa Europy a już na pewno nie w Kyokushin.
Kto robi mistrzostwa KK to przecież wszyscy wiemy
wiemy wiemy
Gratuluje indywdulanie sukcesu na turnieju ...............Temat: Mistrzostwa Polski w karate, które nie były mistrzostwami
Turniej w karate kyokushin, który 12 listopada odbył się w Turku, bezprawnie określono mianem mistrzostw kraju - poinformował Polski Związek Karate. Nie jest to odosobniony przypadek organizacji zawodów tej rangi bez akceptacji związku.

"Do takich naruszeń prawa dochodzi po kilka razy w roku. Niedawno międzynarodowy turniej w Grodzisku Mazowieckim nazwano nawet mistrzostwami Europy. Po naszej interwencji wycofano się z tak górnolotnych ambicji" - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Karate, trener kadry narodowej Andrzej Drewniak.

Przypomniał, że związek od trzydziestu lat corocznie organizuje mistrzostwa Polski kyokushin karate oparte o eliminacje w 5 makroregionach, w których startuje około tysiąca zawodników reprezentujących 110 klubów zrzeszonych w PZK.

Organizatorzy imprezy w Turku naruszyli więc przepisy ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej stwierdzającej, że prawo organizowania systemowego współzawodnictwa sportowego w toku którego wyłania się mistrza Polski w poszczególnych dyscyplinach, przysługuje wyłącznie polskim związkom. Ta prerogatywa została potwierdzona w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o sporcie kwalifikowanym.

"Polski Związek Karate nie udzielił Klubowi Sportów i Sztuk Walki w Turku niezbędnego zezwolenia na organizację imprezy tej rangi. Ponadto w zawodach nie brały udziału ani licencjonowane kluby, ani licencjonowani sędziowie, ani licencjonowani zawodnicy, co także jest sprzeczne z ustawą o sporcie kwalifikowanym" - dodał Andrzej Drewniak, informując, że sprawą zajmie się prokuratura.

Źródło: sport.onet.plTemat: Wszechstylowe Mistrzostwa Polski w Karate
Z tego co wiem guzik ma pan Drewniak do klubów ale pan czapla niechaił dopuścic klubów z IKO 1 żądając zdgody organizacji !!!. Nasz klub chciał tam wziąść udział,llecz nie został dopuszczony gdyż chciano zgody organizacji!!. A otwarte Mistrzostwa Polski to nie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski ,ktoś chce cos napisac ale pieprzy tematy i znaczenia nazewnictwa.BYły zawody to były tylko szkoda ,że olali je inni jak Oyama,IFK Kyokushin czy inne IKO. Jeden klub Kyokushin nie może odpowidać za wszystko co się kryje pod nazwą KK.Temat: Najbardziej znani karatecy w Polsce
Wiem że kopiować to każdy potrafi : D . Jak dla mnie wielki jest Krzysztof Habraszka 4 krotny Mistrz Europy i zdobywca 4 miejsca w Mistrzostwach Świata 2006 w Japoni, miałem okazje go poznać , za plecami senseia na egzaminie podpowiadał zdającym ) .

http://www.inicjatywa-oby...39123dd69d6d4f8

http://kyokushin.idk.com....40fedec28530ebf

Bardzo spodobało mi się to zdanie Krzysztofa które znalazłem w jego programie wyborczym na radnego Tarnowskich Gór :

"Ponad 17 lat uprawiam karate Kyokushin dlatego wiem, że być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska.:Temat: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Po przeczytaniu Twojej wypowiedz przyszlo mi na mysl karate kyokushin.

dzieki za odpowiedz. ale... jakies 2 tyg. temu ogladalem na eurosporcie finaly mistrzostw (swiata?) w kyokushin z japonii. kilka finalowych walk. i wydalo mi sie to strasznie malo dynamiczne: dwoch duzych facetow uderzalo sie po korpusach, co jaies 2 minuty ktorys probowal - zwykle nieskutecznie - kopnac... moze bluznie, na treningach wyglada to zupelnie inaczej, a panowie z mistrzostw byli zmeczeni eliminacjami i spieci. ale nie wywarlo to na mnie piorunujacego wrazenia, nie zaswicily mi sie oczy tak jak po tym, jak pierwszy raz zobaczylem trening judokow klubu gks blekitni kielce;)))Temat: Zasady Kyokushin
Z mae geri jodan i hiza jodan jest tak ze w PZK na turniejach krajowych jest niedozwolone, tylko na imprezach typu Mistrzostwa Europy , Swiata . Natomiast na imprezach firmowanych przez IKOK Matsushima lub ShinKyokushin mozna na regionalnych turniejach stosowac mae geri jodan i hiza geri jodan. Ponad to na korpus mozesz tez stosowac wszytskie techniki reczne plus łokcie( mało jednak stosowane w Kyokushin).

A co do turniejow to zawody "firmowane" przez Pzk sa tylko i wyłacznie dla cżłoonkow "organizacji" Drewniaka. To samo dotyczny IFK. W Polsce Shinkyokushin nie organizuje zawodow w Kumite. Nie wiem jak jest z Kyokushin Kan - musiał by si ewypowiedziec Karateka 1.Jedynie IKOK Matsushima jak do tej pory robi otwarte zawody niezaleznie od przynaleznosci organizacyjnej ,czy stylowej wiec jesli juz to , tu jest jakas szansa na start. Oczywiscie musiał bys walczyc wg reguł Kyoksunin, a nie Muay ThaiTemat: IV OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI WSZECHWAG KYOKUSHIN KARATE
Możesz przyjechac i przedstawic zaświadczenie o 3 latach treningu ,badania w poradni sportowej, oświadczeni ,że przeżyjesz itp
Regulaminy EOKK dopuszczają udział zpoza KK i nikt jescze nikogo nie wywalił tak samo jak w Japonii nie ma Mistrzostwa Świata Kyokushin tylko sa MŚ Karate i każdy może tam jechac było to za Oyamy i jest teraz.Temat: Kyokushin-kan
Dziwie się , że wiesz lepiej od wszystkich z kan kto kogo zaprosił ja wiem od sensei ,że beda tam przedstawiciele innych organizacji , którzy zostali zaproszeni jeżeli okaże się to prawda to z przykrościa nalezy stwierdzić,że straciłeś wpływy w Polsce (zreszta to sie tylko potwierdzi ) zostało dwa tygodnie i zobaczymy kto bedzie z innych organizacji na tych zawodach ok po co wnosić kłótnie , które sa zbędne.

Jeżeli ktoś będzie pisał,że nie pojechał bo nie dostał kwita to będzie to rasowe kłamstwo pod warunkiem,że inne organizacje będą. Czas płynie szybko to sie wwszystko wyjasni.

Mtklub, prosze badz powazny. Na impreze typu mistrzostwa Europy - stylowe, potrzeba oficjalnych zaproszen, w innym wypadku robi sie podworko i kabaret, na zasadzie" moze ktos chce w gale pograc". Zadnego pisma od Kan w tej sprawie oficjalnie do np.IFK nie bylo. Jak ktos wam przyjedzie, co i tak nie ma znaczenia dla mnie, to bedzie z partyzanta.
Nie wiem o co ci chodzi z tymi wplywami, tu chodzi o zwykla informacje - albo jest albo jej nie ma. No i te domniemanie mowiena nieprawdy. Za wszystkim musi stac jakis spisek, albo przynajmnie zla wola.
Ja 23.11 jestem na turnieju Shinkyokushin w Hong Kongu a 29.11 na mistrzostwach Szwajcarii IFK Kyokushin. No i pewnie cie tam nie zobacze. A zaproszenia byly.Temat: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Niestety wszystkie wielkie rzeczy sie rozsypuja. Historia zna wiele przykladow np Chrzescijanśtwo, Islam. Niestety tak tez jest z naszym Kyokushin. Wedulg mnie powinny byc zorganizowane jedne mistrzostwa swiata w Fulkontakt Karate mogli by w nich brac udzial wszyscy uprawiajacy twarde karate w formule fullkontakt. Ale niestety do tego potzebni sa sponsorzy i porozumienie wszystkich organizacji takie mistrzostwa mogly by wykazac ktora organizacja ma najlepszch zawodnikow bo niestety wszyscy sie tylko przechwalaja.Temat: Historia Shotokan

"W roku 1947, po wygraniu mistrzostw wszechstyli w Kioto,

Troche jedna wersja przeczy drugiej, a w tym wypadku tylko jedna moze byc prawdziwa.
Osobiscie sklaniam sie do Twojej wersji, gdyz z innych dokumentow i relacji wynika ze pierwsze jesli chodzi o sport to bylo judo, a dopiero pozniej karate.
Bylbym wdzieczny gdybys w tym wypadku wskazal jakies wiarygodne zrodla.
pozrawiam

Czytałem kiedyś, że te super mistrzostwa z 1947 roku to legenda/mit, a miała ona źródło w jakiejś książce wydanej w USA, w której autor/wydawnictwo w celu czysto marketingowym na okładce umieścili sobie takie właśnie stwierdzenie - że wygrał pierwsze mistrzostwa itd.

Wystarczy pogrzebać i okazuje się, że NIGDZIE oprócz stron kyokushin (dokładnie wszędzie to zdanie jest kopiowane w identycznej formie) nie ma żadnej wzmianki o turnieju karate All-Japan z 1947 roku.

Oczywiście nie upieram się przy swoim, jeśli ktoś mógłby podać jakiś trop - byłoby fajnie.
To o czym piszę to też wiedza "zasłyszana", więc proszę się nie oburzać że szargam świętości

Najstarszy znany mi All-Japan odbył się chyba w 1957 r. (JKA)Temat: NAJDUCH/KYOKUSHIN vs ZUKOWSKI/OYAMA KARATE
--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich.
Mamy juz pierwszych, potwierdzonych zawodnikow, ktorzy zmierza sie 1-go Wrzesnia we Wroclawiu, w hali Orbita tego roku, na wielkiej i niepowtarzalnej gali Muaythai/Kickboxing/K-1/MMA/Karate jaka bedzie "Best of the best III".

Pierwsza para:
Super Fight
TOMASZ NAJDUCH - POLSKA
Najlepszy polski karateka, stylu KYOKUSHIN KARATE, wielokrotny mistrz polski i europy, zdobywca wszystkiego co mozna bylo zdobyc, oprocz mistrzostwa swiata, najwiekszy z najwiekszych, polskich mistrzow w historii naszego kraju w kategorii ciezkiej, najdluzej walczacy i zdobywajacy sukcesy, pod bialo-czerwona flaga.

Przeciwnik:
PAUL ZUKOWSKI - USA
Najlepszy uczen tworcy stylu OYAMA KARATE, SOSHU SHIGERU OYAMY, w kategorii ciezkiej. Mistrz USA, Europy i Swiata. Przeciwnik bardzo doswiadczony i waleczny, z ktorym bardzo ciezko jest wygrac. Bedzie to jedna z najlepszych walk wieczoru ktora juz mozemy nazwac, KYOKUSHIN vs OYAMA KARATE.Temat: Wszechstylowe Mistrzostwa Polski w Karate
w ogłoszeniu Pana Czapli pisze ze sa to OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI wiec przyjazd ekip zagranicznych jezeli mialay tylko ochote byl uzasadniony... Polacy reprezentowani byli przez silny skład ( z kyokushin z all styl karte i seitedo ) i robili co mogli na dosc wysokim poziomie! zdobyli tam jakies srebra nawet chyba jakis z Seitedo zloto...a co do wyników to pewnie beda na stronie federacji ale oni zawsze maja jakies lekkie opoznienia...
a dlaczego nie pojawilo sie wiecej ludzi z kyokushin czy wogole jakcy kolwiek z Oyamy niewiem i niechce chyba wiedziec....poprostu ich nie bylo!Temat: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
W niedzielę 1 maja zakończyły sie finały kumite mężczyzn. Na starcie w tej konkurencji stanęło 64 zawodników, po 16 w każdej kategorii wagowej, wyselekcjowanych na podstawie mistrzostw kontynentów i innych międzynarodowych zawodów

Reszta wynikow kumite: (niestety brak Polakow - sa 3 potęgi Kyokushin Rosja, Brazylia i słabnąca Japonia); rezultatow kata faktycznie nie ma narazie, ale jak widac z tej informacji Polacy nie odniesli i w tej konkurencji sukcesu.

Mężczyźni

KUMITE -70 KG:

1
Lucjan Gogonel
Rumunia

2
Yono Suzuki
Japonia

3
Osamu Shiojima
Japonia

4
Filipe Kuwabara
Brazylia

KUMITE -80 KG:

1
Andrews Nakahara
Brazylia

2
Takamitsu Sakurai
Japonia

3
Hiroyuki Kidachi
Japonia

4
Emil Kostov
Bułgaria

KUMITE -90 KG:

1
Kentaro Tanaka
Japonia

2
Maxim Dedik
Rosja

3
Fabiano Da Silva
Brazylia

4
Kenshin Morimura
Japonia

KUMITE +90 KG:

1
Ewerton Teixeira
Brazylia

2
Lechi Kurbanov
Rosja

3
Alexandre Pichkunov
Rosja

4
Andrey Stepin
RosjaTemat: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
W sumie jesto kopnięć z wysoku w kyokushin około 12.
Kyokushin przeważa w tej materii nad starszymi,zwłaszcza okinawskimi systemami.Inna sprawa,że często jest tak,jak pisze dizzy,że tych kopnięć za dużo się nie ćwiczy.Ale z kolanka w wyskoku w kyokushin tez widziałem na jakichś mistrzostwach-Japonii albo Świata
Zresztą,Oyama,był Koreańczykiem,to mu blisko do taekwondo...Temat: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
witam wszystkich,
czy ktoś z was widział "pokaz" super aikidoków na mistrzostwach europy karate Kyokushin na Torwarze w sobotę? Ale pośmiewisko, dzieciaki zachowały się jak ostatnie cioty - podam ci rączkę , ty mi ja potrzymasz a ja będę tańczył jak panienka hehehe- żenujące , naprawdę. Pokaz judo z drugiej strony był zajebisty, szybki, pokazowy - szkoda tylko ze na żywo judo ma się nijak do pokazu. no ale mówiłem o aikido.
Panowie i Panie czy naprawde nie ma w Wawie dojo aikido z normalnymi ludzmi.
Z kilku tysięcy ludzi na torwarze w sobote byłem chyba jedynym który sie nie śmiał z pokazu aikidoków, ja płakałem ze wstydu bo wiem jak wygląda aikido , i spodziewałem się czegos innego, zupełnie innego.
wstyd mi za te ciotyTemat: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Streszczę Mistrzostwa tak bardzo szybko,bo muszę iść do pracy. Zawodników było mniej niż się zapowiedziało, ale to ich problem(głównie zawodnicy z zagranicy zawiedli. Samych Irańczyków miało być 15-tu, a walczył tylko jeden). Drużynowo(i oczywiście nie tylko) wygrali fighterzy z Kyokushin z Warszawy, potem Polska Federacja Seitedo Karate,... Nie ulega wątpliwości, że zawodnicy KK pokazali co potrafią. 20-30 sekund badania rywala i potem stopniowa eliminacja konkurenta! Nawet sam posmakowałem techniki nożnej, po której miałem problemy z utrzymaniem równowagi(prawda MANIAK ). Ale było ok., postaram się jak najszybciej podać listę zwycięzców. Pozdrawiam ZAPASA i MANIAKA, których miałem przyjemność poznać! Muszę dodać,że Zapas jest bardzo dobrym fighterem i to w jaki sposób rozstrzygnięto jego walkę błędem!!! Dla mnie i nie tylko, to on wygrał z Nepalczykiem. Osoby będące na turnieju, proszę o przekazanie wrażeń z Mistrzostw!!!! Pozdrawiam !!!!Temat: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
poniwaz KK ma swoje zawody 29 listpada a sa to mistrzostwa europy juniorow i Baltic cup to KK nie planuje s tego co wiem startu w waszym turnhieju.
Otóż, nie ma żadnych przeszkód aby zawodnicy Kyokushin-kan wzięli udział w tym turnieju. Oficjalnie w organizacji jest zgoda na zgłoszenia indywidualne. W każdym razie oficjalnie reprezentacji k-kan nie będzie, a jeśli ktoś już się pojawi to będzie to jego niezależna decyzja. W każdym razie Radomski Klub Kyokushin-kan Karate dziękuje za zaproszenie. Być może ktoś od nas się pojawi, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.Temat: Propozycje obozowe w wakacje KK
35 wschodnio europejski letni obóz Kyokushin -16-20 lipiec 2008 Kraków poprowadzą Sensei Artur Hovhannisian-Mistrz Europy Kyokushin i brązowy medalista Mistrzostw Świata, Shihan Katsuhito Gorai, Sensei Francisco Filho-wwicemistrz K1,Mistrz Świata Kyokushin. Obóz Berserkersów BJJ-MMA 24-31 sierpień Stare Kaleńsko treningi poprowadzą legendy polskiego BJJ, ORAZ MMA Piotr Bagiński i Grzegorz Jakubowski.Temat: XVI Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin IBK w Hadze
Cytat: Bardzo duży sukces odniosła 6 osobowa reprezentacja polskiego Oyama Karate na XVI Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin IBK w Holandii w Hadze, zorganizowanych tradycyjnie przez słynny klub "Kamakura". Po ciężkich walkach, z przedstawicielami różnych stylów i organizacji karate, nasza reprezentacja wywalczyła aż 5 medali w tym: 2 złote i 3 brązowe !.

Mistrzami Europy zostali: Roman Oraczko w kategorii lekkiej i Norbert Andrzejewski w kategorii średniej (obydwaj z Krakowa-KKOK, trener klubowy Shihan Jan Dyduch, 7 dan).

Brąz wywalczyli w kategorii lekkiej: Krystian Krygier (Konin-KKSW, trener klubowy: Sensei Stanisław Kamocki, 1 dan.), Dominik Rzepka (Kraków-KKOK, trener klubowy; Shihan Jan Dyduch) oraz w kat. ciężkiej Daniel Sołtysiak (Słupsk, trener klubowy: Sensei Waldemar Leończyk, 3 dan).

Najskuteczniejszy zawodnik ME - Norbert Andrzejewski (ubiegłoroczny brązowy medalista ME ) stoczył 5 walk, z których trzy wygrał przez knockout a dwie przez wazari. Utytułowany Roman Oraczko (dwukrotny wicemistrz Europy i zdobywca brązowego medalu ME w 2005 roku) wreszcie zdobył złoto, biorąc w finale odwet na ubiegłorocznym Mistrzu Europy z Holandii.
gratulacje
[/quote]Temat: Polak czwarty na mistrzostwach Japonii (Kyokushin karate)

Krzysztof Habraszka (TKS Karate Tarnowskie Góry) zajął czwarte miejsce w kategorii open na 38. mistrzostwach Japonii w Kyokushin Karate.
Zawody rozegrano w tokijskiej hali "Yoyogi Stadium" w obecności 13 tysięcy widzów - poinformował trener Polaka Bogdan Lubos.

"W królewskiej kategorii open wystartowało 128 zawodników. W drodze do swojego sukcesu Habraszka pokonał kolejno pięciu reprezentantów Japonii w tym przed czasem utytułowanego Osamu Sumitami, a w ćwierćfinale przez wazari aktualnego mistrza świata w kategorii ciężkiej (do 90. kg) Kentaro Tanakę. W walce półfinałowej nasz kontuzjowany zawodnik nie sprostał niestety reprezentantowi Armenii (trenującemu i mieszkającemu w Tokio) Arturowi Hovahannisianowi" - dodał Lubos.

Kolejność:
1. Yoshiyaki Uchida (Japonia)
2. Artur Hovahannisian (Armenia)
3. Dymitrij Nunew (Rosja)
4. Krzysztof Habraszka (Polska).


Źródło OnetTemat: Magazyn Karate Kyokushin w Tele5
http://www.wirtualnemedia.pl/index1.php?act=4&id_artykulu=19075&id_rubryki=1&id_podrubryki=6

"We wtorek 4 stycznia o godz. 15.25 telewizja Tele5 rozpoczyna emisję nowego programu sportowego.

Co tydzień godzinny Magazyn Karate Kyokushin będzie zawierał najnowsze wieści o działalności klubów z całej Polski, zarówno klubów Karate Kyokushin, jak i klubów karate innych stylów.

W pierwszym odcinku pokazane zostaną także wybrane relacje z IV Mistrzostw Europy Open i Kata, w tym wiele efektownych walk z udziałem czołowych europejskich zawodników, które nie były wcześniej emitowane w telewizji.

Program będzie emitowany we wtorki o godz. 15.25 oraz w środy o godz. 23.15."Temat: Mistrzostwa Europy
Zaczynając od końca, od Mistrzostw Polski w Kaliszu.

Informacja została przesłana bardzo wcześnie do wszystkich klubów Komisji Shotokan, jednoczesnie z powiadomieniem o imprezie KK.
Kiedy Państwo otrzymaliście informacje nt. MP to naprawdę nie wiem, domyślam się jedynie z informacji od zainteresowanych Klubów Kyokushin, że późno.

Brakuje nam jako Komisji Shotokan, która obecnie koordynuje organizację imprez WKF w Polsce adresów Klubów Kyokushin, stąd pewnie wynikło to opóźnienie, nie natomiast z braku dobrej woli w zapraszaniu Państwa na takie imprezy.

Koordyntorem tych zawodów jest w Polsce Dyr. Techniczny Tomasz Grąbczewski i znim najlepiej szukać kontaktu.

Natomiast sprawa ME we Wrocławiu, to temat na który nie mam odpowiedzi. Ze strony Państwa nie było nikogo! Kto tu zawinił, nie wiem, ja nie zajmowałem się rozpowszechnianiem informacji o ME.
Ale wszystkie kluby Shotokan i Gojuryu o tym wiedziały. Pewnie podobna sytuacja j.w.

Brak kontaktu bezpośredniego owocuje słabym zorganizowaniem. Gdzieś jest bolkada na łączach.

Gratulacje należą się głównemu organizatorowi Panu Bogdanowi Zawiszy, który odwalił bardzo ciężką pracę.
Na pewno mu je przekażę.

Moim zadaniem była jedynie opieka nad ponad 100-osobową Komisją Sędziowską.

Informacja dla zainteresowanych: od 23.01 2003 obowiązują nowe przepisy sędziowskie WKF!Temat: Mas Oyama 1923 - 1994
Wierzycie we wszystko co jest napisane w "biografii" Oyamy? Sosai był tylko człowiekiem, nie był bogiem. Zwrócice uwage, ze jego "biografie" były pisane dopiero po jego smierci... a japończycy jakos nic nie wiedzą na temat jego niektórych wyczynów.

To ze walczył z bykami to akurat prawda - są zdjęcia , filmy , relacje itd. To ze walczył z innymi zawodnikami to tez prawda (kiedys podawałem link do rosyjskiej strony o walkach Oyamy z przedstawiielami innych styli..znajde to jeszcze raz wrzucę)- ale nie wydaje mi sie prawda ilośc stoczonych walk

Co do tych mistrzostw to nie były to zadne All Japan, tylko wewnętrzne zawody jedej ze szkoł ówczesnego karate
Cytat: A tymczasem nie walczył np z Helio Gracie (mimo że był w Brazylii).

A daczego Helio z nim nie walczył? moze i jednemu i drugiemu nie było po drodze

Cytat: Nie byłbym tego taki pewny. Kyokushin od początku charakteryzował fanatyzm i pogarda do innych stylów.

Fanatyzm? ale raczej fanatyzm treningów, odnalezienie extremum swoich mozliwości To jest własnie Kyokushin.
Pogarda? zdecydowanie nie. Sosai zawsze z szacunkiem odnosił sie do swoich nauczycieli i innych szkół karate - kiedys wrzuciłem tutaj fotki z konferencji szefów najwazniejszych szkół karate w Japonii - myśle, ze Sosai nie uczestniczyłby w tym wydarzeniu gdyby nie szanowal innych odmian Karate. Zreszta chyba tylko w nasyzm kraju jest wpajana nienawiść do innych styli (zwłaszcza do tych co powstały z Kyokushin) i to jest przykre.Temat: Podział w Shidokan
Ten podział jest bezensowny , styl Shindokai założony przez Francuza w tak dużej konkurencji w kontaktowych stylach nie ma szans przebicia się . Atutem Shidokanu było to że na czele stał niekwestionowany mistrz człowiek który stoczył wiele ciężkich walk oraz Japończyk no i organizacja istniała już około trzydziestu lat. Niedawno pojawiło się w Kudo , organizacja o wiele większa i bardziej perspektywiczna niż Shindokai . Mamy w Polsce wiele dobrych klubów MMA opartych na BJJ , oni się nie dzielą nie wymyślają co chwila nowych styli po prostu ich stylem jest BJJ . Jak są Mistrzostwa Świata to startuje ponad tysiąc zawodników nie garstka jak w przypadku niektórych organizacji styli. Nie wiem czy jest sens być Branch Chieff jednego klubu w Polsce i organizować mistrzostwa krajowe chyba że ma się wielkie ambicje że by za wszelką cene być przedstawicielem krajowym . Moge się założyć że te kluby które przeszły do Shindokai za kilka lat będą już w innych organizacjach po prostu nie da się w tak małych strukturach robić prestiżowych zawodów . Przedstawicielstwo International Kyokushin-kan otrzymał Bogdan Jeremicz tylko że za nim stało dużo innych klubów i trenują styl Kyokushin a nie europejskie wymysły.Temat: PP Kyokushin w Gdyni
Ok w Gdyni odbył sie PP Kyokushi, w którym uczestniczyło tylko około 60 zawodników z 18 klubów.A było to spowodowane treudnościami finansowymi klubów i napiętym terminarzem zawodów.Dla przypomnienia kluby wystrzelały się z kasy uczestnicząc w -paździeniku w MP Open ,- 23 listopad Mistrzostwach Europy we Wrocławiu,- 7-8 grudzień Mistrzostwa Poslki Juniorów Katowice.W związku z tym PP został przełożony na luty 2003 ,gdzie ma sie odbyć w Legnicy.A tu Gdyńdski klub wstrzelił z organizacją PP w Gdyni jak armata.Tak więc zawiniła ogromność imprez Polskiej Organizacji Kyokushin ,która juz przegina pałę z tymi zawodami.Ale z drugiej strony przy tylu klubach nie ma co się dziwić.Walki jak walki byli przegrani na punkty i znokałtowani poprostu same życieTemat: Kyokushin-kan
Panie Wyborowa pana wypowiedzi świadczą o tym, że Cliksers na obozie był udana formą walki waszego kyokushin i powiem szczerze gratuluje -osu.
Ale widzę, że wiedza KK zatrzymała się na 1994 roku , gdyż Midori był jednym z wielu utytułowanych uczniów Hiroshige - świadczy to tylko o tym ,że Hiroshige jest wybitnym mistrzem KK w obecnych czasach. Chcę tez dodać, że za program szkoleniowy i metodykę nauczania w kan odpowiada dwóch ludzi OKAZAKI i KANEKO.

Mam nadziej, że ta wiedzę pan wykorzysta w swjej broszurze, która wydaje.

Jeżeli chodzi o kata i Oyame to odpowiedz jest prosta ,a jak ? wystarczy odpowiedzieć na pytanie czemu Oyama zakazał zawodów MS w Kata , po drugie nie planował opuszczenia tego świata tak szybko A jescze jedno Midori, Yamaki, Kazumi to tylko mistrzowie sportowi, a nie sztuki karate. Żaden z nich jeszcze nie wytrenował mistrza więc jeszcze przed nimi daleka droga do mistrzostwa karate i mam nadzieję, że kiedyś to mistrzostwo zostanie osiągnięte.

Swoja drogą mnogość nowych dojo , których przyba w kraju i w świecie świadczy o tym, że dobrze się wybrało.W każdym razie narazie wszystko graTemat: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
sally stawiasz mnostwo tez. nie chce mi sie z wiekszoscia polemizowac.
Co do jednego nie masz racji - lowkick u karatekow - w kyokushin to podstawowa technika i w zasadzie, kazdy kto mial do czynienia z tym sportem - kopie go przyzwoicie.
Moj kolega wywodzacy sie z kyokushin, a walczacy niegdys, takze w innych formulach, nie raz kladl lowkickiem, ludzi od MT. Mial potworny lowkick.
Co do "poprawnosci" technik... uzywasz jakiegos dziwne kryterium. Wg mnie duzo finezyjniej od zawodnikow wywodzacych sie z MT - w k1, kopie np. Feitosa, ktory ma korzenie kyokushin.
Jesli chodzi o Slowinskiego, to widac, ze ten przedstawiciel tak opiewanego MT, ma potworne luki w wyszkoleniu. Byc moze w jego formule jak zdobywal to mistrzostwo swiata nie spotykal ludzi, ktorzy maja "mocne" rece, ale w k1 owszem. I niestety, dostaje strasznie po tej glowie, co nie moze, nie wplynac na jego dalsza kariere sportowa, dlugosc jej trwania i zdrowie.

Pozdrawiam
K_PTemat: Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w kat. wagowych
Znane są juz terminy Mistrzostw Świata Kyokushin Kobiet, Mężczyzn, Oldbojów i Juniorów w kategoriach wagowych - odbędą się one w Tokio w dniach 30 kwietnia do 1 maja 2005, Puchar Świata w kategorii Open połączony z festiwalem sztuk walki odbędzie się w paryskiej hali Bercy 19 marca 2005.

miejmy nadzieje że nasi reprezentanci zajmą miejsca na podiumTemat: Kyokushin-kan
15 czerwca odbyły się Mistrzostwa Japonii w kategoriach wagowych (z uderzeniami na twarz). Najlepszym w tym roku okazał się team z Jonan Kamata Dojo prowadzony przez shihan Hiroshige

-60kg: Hashimoto (Jonan)
-65kg: Shibuya (Jonan)
-75kg: Shouji Ryusuke (Jonan)
-80kg: Kikuchi (Saitama)
+80kg: Natsuhara Nozomu (Jonan)

http://gbring.com/sokuho/result/result2008_06/0615_kyokushinkan.htm

No, robi się ciekawie w Kyokushinkan( ciosy na głowę- w końcu) Kyokushin wraca chyba do żródeł. Walka będzie bardziej przypomunać tą prawdziwąTemat: Po co te kata? - po raz kolejny

Spora grupa tych jak ich nazwałeś jest mistrzami i żaden tam misiu z czarnym pasek kyoka nie ma wśród nich do roboty. Przemyśl to bo pierdolisz od rzeczy. Mistrzostwo to materia przejściowa.

A czymże jest 8 dan, ósmą belką na pasie czy kwestią objęcia całych umiejętności - notabene nie ma takich. Synku dany zostały stworzone dla takich jak ty, coby wiedzieli gdzie zmierzać ale nie po to aby coś znaczyć. Spytaj wielkich z UFC, Pride czy nawet z K1 to się nie jeden uśmiechnie pod nosem.

Teraz widzę, co różni ludzi z kyokushin od takich jak ty.

Chociaż w jednym masz rację - co do danów. Straciły w zasadzie znaczenie po rozpadzie kyokushin. Dzisiaj obiecując komuś przejście do jego frakcji lub zostanie przy kimś, dostajesz w nagrodę następny stopień.
Wystarczy więc co 2 lata zmieniać organizację i w ten sposób zbierać dany. Większość ludzi w Polsce została przy IKO1 właśnie z tego powodu - zwróćcie uwagę ile danów się posypie w tym roku w Krakowie na obozie.
Ten ostatnie dany dla Nakamury i Yamady też chyba coś trochę za szybkie.Temat: co wiecie o seitedo??
nie uwazam zeby karatecy z Oyama Karate byli pod jakims wzgledem gorsi od ich kolegow z innych odlamow kk. Peace!

Zgadzam sie z Toba w tej kwestii. Poza tym w Europie jest tyle imprez otwartych , ze nie ma co sie ogladac czy ktos kogos przyjal lubnie ...

PAWEŁ SĘPEK szkoda, ze Was nie przyjeli, ale wiadomo, kazdy jest panem u siebie.Moze troche zmadrzeja nastepnym razem.

13(dzisiaj) XI w Szwecji odbywa sie impreza otwarta dla wszystkich- sa tam ludzie ze wszystkich IKO, ShinKyokushin , Ashihara, IBK.Impreza jest organizowana przez byłych zawodnikow Kyokushin , ktorzy obecnie bawia sie w Thaja... to jest dopiero wspołpraca ponad podzialami!! Nic tylko brac przyklad!
To co moze za rok beda chetni i pojedziemy reprezentowac nasz kraj?

info tutaj http://www.fist.se/index.htm albo na mojej stronie

W grudniu beda tez otwarte mistrzostwa w Hiszpanii organizowane przez hiszpanska Federacje Kyokushin Matsushima, tak wiec jezeli sa chetni to zapraszam.

Nastepny rok tez sie zapowiada ciekawie pod wzgledem imprez - wybor jest duzy, wiec Panowie trenowac a nie kłocic sie !Temat: Kyokushin-kan
shindojo chyba jednak masz rację,że zyjemy w dwóch innych krajach bo kiedys w moim mięsice był klub boksu i kicka ale padły z barku chętnych i zostało tylko kyokushin oraz aikido i aerobik
Jan co do siłowni to tez musze stwierdzic,że moda juz jest za zwłaszcza w wiekszym miastach umnie na osiedlu została zamknięta ostatnia siłownia rok temy ( 300 m kw, ring, salka, odnowa biologiczna itd)

Ze swej strony uważam,że jakby tak mocno garła sie młodzież na MT to byłyby na mistrzostwach polski chociarz trzy ososby w wagach a tak spotykają się 2 lub jest tylko jedna.

Nie wiem co kan jeszcze proponuje ponieważ to nie ja gadam o przejściu do nich.Ale w temacie obozy z japońcami w polsce tylko kan i iko 1 coś proponuje i to daje do myślenia.
KAn ma swoje 5 minut tylko pytanie czy je dobrze wykorzysta i będa odwarzni aby tam pracować i zdawać uczciwie.Temat: Semi contact
jesli semi contact to jest light contact to cos tu sie nie zgadza - w ogole cos sie nie zgadza - poe pierwsze w light contact w kyokushin ofc dozwolone jest hiza geri i nie ma czegos takiego ze wyrzuca cie za za mocne bicie, zakladasz ochraniacze na korpus leb i golenie + napiestniki i nawalasz sie na chama zabronione techniki to reczne na glowe, techniki ushiro, kakato i low kicki. na sile twoich ciosow to patrza chyba tylko podczas mistrzostw polski light contact:D bo tam dyskwalifikuja w pierwszej walce po wejsciu czystego mae geri na korpus i wywrotce przeciwnika na mate- co za idiotyzm ja mam nadzieje ze nie pojade wiecej na tego typu zawodu co kaza walic ci jak panienki bo naleze do tej grupy co kolega wyzej, lubie ostra walke i u nas na treningu glownie taka sie cwiczy wraz z wszystkimi technikami jakie sa w kyokushin bez ograniczen (za wyjatkiem piesci na glowe i wiekszosc nosi ochraniacze na golenie) najbardziej w takim systemie przeszkadzaja ochraniacze na korpus w ktorych jest goraco i ciasno, a niektore kaski ograniczaja pole widzeniaTemat: Siedem medali Polaków w ME w karate kyokushin
Siedem medali, w tym trzy złote, zdobyli reprezentanci Polski w 21. mistrzostwach Europy w karate kyokushin w greckim Volos.

Tytuły mistrzowskie zdobyły Ewa Pawlikowska, Magdalena Wójcik Agnieszka Sypień.

Wyniki:

mężczyźni - kumite

70 kg
1. Szamil Łakajew (Rosja)
2. Piotr Moczydłowski (Polska)
3. Mihalache Iomut (Rumunia) i Stilian Petrow (Bułgaria)
...
5-8. Daniel Bukowy (Polska)

80 kg
1. Chusein Jelichanow (Rosja)
2. Javier Lezkano (Hiszpania)
3. Nicolae Stoian (Rumunia) i Rustam Uneżiew (Rosja)

90 kg
1. Lucian Gogonel (Rumunia)
2. Krzysztof Habraszka (Polska)
3. Ołeksij Prochodko (Ukraina) i Alejandro Navarro (Hiszpania)
...
5-8. Marcin Sieradzki (Polska)

+90 kg
1. Jan Soukup (Czechy)
2. Petar Martinow (Bułgaria)
3. Karol Cieśluk (Polska)
...
5-8. Roman Zmora (Polska)

kobiety - kumite

55 kg
1. Ewa Pawlikowska (Polska)
2. Zurine Eciolaza (Hiszpania)
3. Anelia Asenowa (Bułgaria) i Jelena Gulko (Rosja)
...
5-8. Agnieszka Helińska (Polska)

65 kg
1. Magdalena Wójcik (Polska)
2. Daniela Dinewa (Bułgaria)
3. Anastasia Chripuniewa (Rosja) i Judit Suran (Węgry)

+65 kg
1. Anieszka Sypień (Polska)
2. Olga Zibina (Ukraina)
3. Nadeżda Petrowa (Bułgaria) i Anna Kaczyńska (Polska)

Klasyfikacja zespołowa: 1. Polska - 25 pkt., 2. Rosja - 12, 3. Bułgaria - 9 pkt.

wp.plTemat: Francisco Filho wystąpi w przyszłym roku w Pride!
Jeden z najlepszych karateków kyokushin ostatnich lat w przyszłym roku będzie prawdopodobnie walczył w Pride. – Rozmawiamy z Francisco Filho. Mieliśmy nawet plan by wystąpił w gali noworocznej, ale miał zbyt mało czasu na przygotowania – zdradził Nobuyuki Sakakibara, szef DSE.

Filho miał walczyć z Hidehiko Yoshidą. – Jeśli tylko Filho podpisze kontrakt z Pride, chętnie wezmę udział w takim pojedynku – oświadczył były mistrz olimpijski w judo, Hidehiko Yoshida.
Szef DSE zapowiedział, że do takiego starcia najprawdopodobniej dojdzie w przyszłym roku.
Yoshida w noworocznej gali zmierzy się z Jamesem Thompsonem.

Wyższość Filho w K-1 musieli uznać: Remy Bonjasky, Peter Aerts, Stefan Leko, Rick Roufus, Ernesto Hoost, a nawet Andy Hug. Pokonał go jednak m.inn. Mark Hunt, który teraz z powodzeniem walczy w Pride i 31 grudnia skrzyżuje rękawice z Fedorem Emelianenko.

Brazylijski karateka ma stopień 5 dan. W 1999 został pierwszym mistrzem świata spoza Japonii. W 1995 r. z powodzeniem został poddany testowi 100 kumite (polega na stoczeniu 100 2-minutowych walk, bez przerw) Zdobył także brązowy medal mistrzostw świata open (1995 r.) i złoty w wadze superciężkiej (1997 r.). W lipcu 2005 i 2006 r. poprowadził w Polsce Wschodnioeuropejski Obóz Kyokushin Karate.

Budo.plTemat: Małgorzata Bazelak -Ashanti-
Biografia
Sportem interesowała się od dzieciństwa.Od 1985 roku uprawiała karate kyokushin zdobywając zielony pas z brązowym pagonem - (3 kyū). Od 1995 roku uprawiała boks w Łódzkim Policyjnym Klubie Sportowym. W latach 2001- 2002 startowała w zawodach kulturystycznych. W ogólnopolskim rankingu kulturystek w 2001 roku uplasowała się na 7 miejscu z ilością 35 punktów wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Katarzynę Kozakiewicz,Monikę Biernacką i Małgorzatę Jaźwińską. W 2005 roku Małgorzata Bazelak zadebiutowała też z sukcesem w Mistrzostwach Polski w armwrestlingu.

Wymiary
wzrost - 160 cm
waga - 52 kg
obwód bicepsa - 34 cm
obwód klatki piersiowej - 95 cm

Rekordy życiowe
martwy ciąg - 105 kg
wyciskanie sztangi leżąc - 65 kg
przysiad ze sztangą - 70 kg

Osiągnięcia kulturystka

2001
-1 miejsce - w Debiutach Kulturystycznych Bydgoszcz 2001
-2 miejsce - Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne Bytów 2001
-3 miejsce - Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne Nowa Sól 2001

2005
-3 miejsce - II Mistrzostwa Polski Amatorów w Armwrestlingu Łódź 2005Temat: Antykoncepcja

Mam 18 lat w tym roku matura tydzień temu zdobyłam 2 medale mistrzostw Polski w karate kyokushin żyję aktywnie i trenuję 8 razy w tygodniu... Kocham swojego narzeczonego ale dziecko nie byłoby niczym innym jak dramatem - problemy z dalszą nauką a o wymarzonych mistrzostwach Europy mogłabym zapomnieć. Muszę mieć pewność że dziecko mi się nie "przytrafi"
jak to przeczytalam to az mnie zmrozilo! jak mozna tak pisac o dziecku???? sorry, ale jak dla mnie nie jestes zbyt dojrzala osoba, a slub bys chciala wziac...ludzie wspolzyjac, zreszta nie chce tego komentowac, po prostu nie wiemm co powiedziec...Temat: Natalia Janocha-Mistrzyni Węgier
Natalia Janocha została powołana przez Polski Związek Karate na zgrupowanie kadry narodowej do Wałcza.(8-15.03.08)

W dniach 21-23.03.08 reprezentacja Wrocławskiegi klubu Karate Kyokushin wyjechała na Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier.Siechniczanka Natalia Janocha wygrywając 3 walki (z Austryjaczką,Węgierką i Polką) zdobyła złoto,a dodatkowo dostała Puchar "Best Fighter" całych mistrzostw.Temat: Samoobrona kobiet w Lublinie (partii podziękujemy)
Szanowny Ashigari
Znam pewną osobę która też mi prez te 10 lat nie stop ta osoba 4 lata powtarzała nie filozofuj nie deliberuj tylko świcz . TYLKO ĆWICZ.
Swoją drogą dziwny zbieg okoliczności ze nie pierwszy raz rozmawiając z tobą mam wrażenie …..
O tuż gdybym tylko ćwiczyła pewnie nadal tkwiłabym w nieprawdzie a właśnie za chęć poszukiwanie prawdy z pośród wielu szkól walk wybrałam jakieś 10 lat temu kyokushin.
Karate nie kńczy się na ćwiczeniu „ trzeba widzieć że coś jeszcze kryje się na końcu miecza” w tym wypadku seiken. Rozwoj świadomości umysłu musi iść w parze albo wyprzedzać trening ciała proszę ciebie….
Wypełnianie tylko komend czyni nas bezwolnymi to jest konsekwencją - tylko ćwicz
Co do samego trenowania
w osiąganiu mistrzostwa przez dwa lata ważna jest liczba godzin treningu jest jednak coś jeszcze podejrzewam ze nie zrozumiałeś do końca co miał na myśli Oyama mówiąc
Jeśli ćwiczysz przez tysiąc dni wciąż jesteś początkujący. Ale jeśli ćwiczysz dziesięć tysięcy dni stajesz się mistrzem. To jest jedna prawda. Istota kyokushin polega na dwaniu z siebie wszystkiego aż do upadłego Dzisiaj wciąż chodzę bezbronny…

To bardzo głębokie słowa nie chodzi tylko o czas treningu AshigariTemat: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY
Kyokushin w Polsce obchodzi teraz 30-lecie. Z tego co mi wiadomo, pan Drewniak miał chyba wtedy 2 kyu w Judo, ale nie wiem jaki stopień w karate.

Ja mam pytanie dodatkowe. Czy ktoś zna jakiekolwiek szczegóły (oprócz oficjalnych wyników) na temat I Mistrzostw Polski - z roku chyba 74 albo 75 ?Temat: Turniej K-1 w Polsce
Jakoś kolega Mariusz celowo pomija fakt,że organizatorem pierwszego tunieju na zasadach K-1 był sensei Jacek Lamot 2 dan z Klubu Kyokushin Karate im.Masutatsu Oyama z Wrocławia.tel.348-42-01.Trener Agnieszk i Sylwestra Sypieniów zdobywców Mistrzostwa Europy w swoich kategoriach wagowych.

Co do Turnieju to nie powiem ,że był średnio przygotowany tylko bardzo dobrze przy polskich realiach finasowych.
TYLKO POGRATULOWAĆ kYOKUSHIN -WROCŁAWTemat: Pan Takeuchi
Marcin,
Jesli nie wiesz o kim naprawde mowisz, to lepiej nie mow.

Aha, Shihan Mariusz Blaszkiewicz ma 1 dan kenjutsu, 6 dan jujitsu.
Jesli watpisz w to co potrafi z kenjutsu, poczytaj :

http://www.kurier.iap.pl/sport/sport.php

hmm... zauważ że o tych "mistrzostwach świata" wspomina tylko gazeta regionalna, czyżby mistrzostwa też były regionalne?
co do stopni to Mariusz w różnych okresach czasu do róznych stopni się przyznawał ( nawet do stopni mistrzowskich w hakkoryu, kyokushinkai i judo), tempo zdobywania przez niego kolejnych danów było szeroko komentowane na forum ( np 6 dan w jj? ciekawe bo jakiś rok temu podobno zdał na 5)
umiejętności też już były omawiane, dla mnie wyznacznikiem jego wybitnej wiedzy jest fakt iż na seminarium ze Staszkiem Makuchem podczas demonstracji technik miecza udało się Mariuszowi przypadkowo uderzyć 3 kolejnych uke (jednego dosyć mocno po twarzy, co nawet w przypadku tępego miecza jest mało fajne) za każdym razem miszcz stwierdzał "no bo z nim się nie da ćwiczyć" albo coś w tym stylu
ten sam tekst zresztą pada z ust miszcza na innych seminariach czy nawet treningach kiedy "straszliwa, śmiercionośna i super skuteczna technika" nie bardzo mu wychodzi...Temat: Pan Takeuchi

hmm... zauważ że o tych "mistrzostwach świata" wspomina tylko gazeta regionalna, czyżby mistrzostwa też były regionalne?
co do stopni to Mariusz w różnych okresach czasu do róznych stopni się przyznawał ( nawet do stopni mistrzowskich w hakkoryu, kyokushinkai i judo), tempo zdobywania przez niego kolejnych danów było szeroko komentowane na forum ( np 6 dan w jj? ciekawe bo jakiś rok temu podobno zdał na 5)
umiejętności też już były omawiane, dla mnie wyznacznikiem jego wybitnej wiedzy jest fakt iż na seminarium ze Staszkiem Makuchem podczas demonstracji technik miecza udało się Mariuszowi przypadkowo uderzyć 3 kolejnych uke (jednego dosyć mocno po twarzy, co nawet w przypadku tępego miecza jest mało fajne) za każdym razem miszcz stwierdzał "no bo z nim się nie da ćwiczyć" albo coś w tym stylu
ten sam tekst zresztą pada z ust miszcza na innych seminariach czy nawet treningach kiedy "straszliwa, śmiercionośna i super skuteczna technika" nie bardzo mu wychodzi...

z tego co ja wiem to Mariusz miał chyba 3 dana w Hakko Ryu co dla samo w sobie jest bardzo ciekawe, a mam jego starą wizytówke z 2001 roku, gdzie pisze 3 dan jiu-jitsu nie pisze tylko jakiego, dobra nieważne nie ch sobie robi co chce, widziałem jego technike i mam dość patrzenia no to co wyprawia, wnerwia mnie tylko to że robi kaszanę, wmawia ludziom głupote, tkórzy sie na rzeczy nei znają, mają potem fałszywy pogląd na sprawę.

Aha, swego czasu ktoś mi wmawial, że oni z Takeuchim robili pokazy ostrymi mieczami, cieli, blokowali itp. - ciekawe bo to powiedział to wygląda że to było bardzo tepę kazarito.Temat: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Andy zaczynal od Kyokushin, mial 19 lat gdy po raz pierwszy wystartowal na mistrzostwach swiata. Jego najwiekszym osiagnieciem bylo zajecie 2 miejsca w Mistrzostwach swiata open przegral z Matsui w finale ale wedlug wielu byl lepszy. Andy zostal wyrzucony z organizacjii niestety nie wiem dlaczego w pozniejszym okresie trenowowal Seidokan thai boxing trener mowil mi kiedys ze hug byl gigantem kondycyjnym trenenowal 3 razy dzienie mial osobne treningi z bokserami itp, niektorzy zawodnicy K1 po jego treningach uzupelniajacych nie mieli by juz sily na kolejne. Dla mnie Andy byl geniuszem sportow walki.Temat: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Liczmistrz nie zrozumiales mnie nie jestem za tym by dzieci walczyly w fullkontakcie wogule nie jestem za tym zeby dzieci walczyly na zawodach Kyokushin według mnie dzieci powiny startowac tylko w kata. Sam teraz jade na mistrzostwa polski juniorow mlodszych i dla mnie jedynym plusem tych zawodow jest sam start i wyjscie na mate innych plusow nie widze.Temat: Z LIGHT NA FULL
hmm z tego co pamietam to w knockdown w imprezach nizszej rangi, typu zawody okregowe (nie wiem jak to jest w mistrzostwach Polski) zabronione sa kolana na glowe a na mistrzostwach swiata choc kolana na glowe sa dozwolone to zabronione jest ściaganie na kolano
Kselos rusz głową albo nie badz glupio złośliwy - chodzi o przejscie z semi knock down do pełno kontaktowego knock down czyli formuły w ktorej ciosy zadaje sie z pełną siła. To juz zadna rewelacja ze to co nazywano kiedys w kyokushin full contractem jest full contactem tylko z nazwy bo nie ma uderzeń rekoma na twarz. Acha i na to co ty nazywasz full contactem ludzie z Oyama karate wymyslili nazwe face contactTemat: Znani i sławni trenują .....
tez kojazylem Putina z judo.....
ale jak mowie specjalnie popatrzylem do informatora i pisze Putin 5 dan kyokushin karate (przedtem podalem 4 i sorki za pomylke )

Weź najpierw dobrze sprawdzaj a potem wypisuj takie tam...
Putin owszem, ma, tzw. "honorowego czarnego pasa" w kyokushin. Te honorowe czarne pasy Matsui wciska każdemu komu się da, m.in. mają je Ronald Reagan, król Hiszpanii Jan Karol (Juan Carlos) i David Beckham
A Putin tak naprawdę od 14 roku życia ćwiczy judo, podobno do teraz. W swojej karierze był już 3 na Mistrzostwach ZSRR juniorów i był mistrzem seniorów Leningradu. Normalnie doszedł chyba do 3 dana a obecnie ma honorowego 7 dana nadanego mu przez IJF w Seulu przez Parka.

WosiuTemat: XXXI Wagowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin
Wlasnie wrocilem z finalow.

Mam kilka przemyslen...
Co to za mistrzostwa Polski w ktorych nie walcza najlepsi???

Poziom walk finalowych ???, powiem krotko...Mysle ze w niektorych klubach walki na treningach kumite sa bardziej porywajace....

Ilosc ludzi na trybunach - chyba mniejsza od ilosci zawodnikow i organizatorow...

I po jaka cholere te zawody trwaja 2 dni ??? W niektorych kategorich stratowalo po 9 zawodnikow wiec po co niepotrzebnie wydluzac cala impreze ?

Ogolnie jestem zniesmaczony tym, ze stracilem kase na dojazd i sporo czasu...Temat: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin

Tzn. mam rozumieć że zgadzasz się na ataki na Shotokan, Shorin-Ryu, Kyokushin, Seido... i wiele innych. Jeśli bym pozwolił na atakowanie Tsunami, to też musiałbym pozwolić na ośmieszanie każdego stylu jaki występuje (lub nie) na forum. Mowy nie ma. Znowu się będą sypać ostrzeżenia, a może i bany. To zależy od Ciebie i innych.

ja trenuje shotokan i jasne ze sie zgadzam na ataki w strone shotokan
nie ma systemow bez wad
ja potrafie bronic swojej techniki
jak trzeba to w walce tez co to za mistrz ktory nie potrafi obronic wlasnego mistrzostwa

shotokan potrafi sie obronic a tsunami to... no coz nie moge sie wypowiadac bo dostane banaTemat: ritsu-zen i kyokushin
No niby masz rację. Podobnie było np. z taiki-ken w Holandii. Kallenbach cały czas jednocześnie nauczał kyokushinu i taiki-ken, i tylko nieliczna część ćwiczących kyokushin zainteresowała się też ćwiczeniem taiki-ken. Ale z drugiej strony w ostatnich latach w wielu krajach zauważa się, że zainteresowanie rośnie. Ostatnio nawet w Polsce. Jeśli chodzi o środowisko kyokushinu w Polsce, to przez wiele lat te metody były raczej lekceważone, wspominano o nich najwyżej jako o mało istotnej ciekawostce, i często traktowano jako "mistycyzm". Ale w ostatnich latach paru instruktorówi z kyokushinu było w Japonii, i nagle okazało się, że to wszystko wygląda trochę inaczej niż się zdawało z tutejszej perspektywy. Jak sobie poćwiczyli w tamtejszych dojo, z honbu dojo na czele. Jak na mistrzostwach świata mieli okazję zobaczyć jak najlepsi japońscy zawodnicy przed walkami ćwiczą ritsu-zen (zhan zhuang) itp.Temat: Kyokushin Karate vs Wing Chun
film znajdziesz tez na DC ,szukaj "Kyokushin vs. Kung Fu"

to nie były napewno 1 walki chinczykow....poprostu oni nie walczyli wczesniej w formule Knockdown...było to dla nich zupenie cos nowego(niewiadomo tez w jakim celu te sparingi sie odbyły) ... poza tym dało sie zauwazyc brak jakiej kolwiek gardy, dystansu ( o czym mowił Słasz), taktyki i siły uderzen ze strony KF itd -> dla mnie to chaotyczne było.

miejsce w ktorym to sie odbyło to Dojo Shihan Masudy (v-ce miestrza swiata z 1991r.), jednym z zawodnikow był tez Tadashi Ishihara (ostatnia walka )

na DC sa tez 2 inne filmiki z 1975r z 1 Mistrzostw Swiata -> rowniez konfrontacja KK i KF z wiadomym skutkiem.Temat: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
POLSKA FEDERACJA SEITEDO KARATE
Europejskie Przedstawicielstwo

W.S.B.K.O.
Oś.Pod Skarpą 2/35, 34-100 Wadowice
REGON 365581024
Internet : www. seitedo.iap.pl E-mail : seitedo@seitedo.iap.pl.
Tel.fax:+48 33 /82 325 03 mobil: 0602 443 904

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI
KARATE KONTAKTOWEGO

150ZAWODNIKÓW Z EUROPY , AZJI I AFRYKI , REPREZENTUJĄCYCH STYLE KARATE :
ASHIHARA , KYOKUSHIN , SEITEDO, SHINZEN,
SHIN-AI-DO, OYAMA, SHOTOKAN
RYWALIZOWAĆ BĘDĄ O TYTUŁ MIĘDZYNARODOWEGO MISTRZA POLSKI KARATE KONTAKTOWEGO.

TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 11 / 12 GRUDNIA W HALI SPORTOWEJ BIALSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „ STAL „
W BIELSKU BIAŁEJ UL. RYCHLIŃSKIEGO 19.

PROGRAM ZAWODÓW :
11 GRUDNIA / SOBOTA / OD GODZ. 16.00 – WALKI ELIMINACYJNE
12 GRUDNIA / NIEDZIELA / :
GODZINA 9.00 – DALSZY CIĄG ELIMINACJI
OD GODZINY 14.00 – PÓŁFINAŁY I FINAŁY

WSTĘP
KARNET DWUDNIOWY NA SOBOTĘ I NIEDZIELĘ 25 ZŁ.

ORGANIZATOR ZAWODÓW :
POLSKA FEDERACJA SEITEDO KRATE
WWW.SEITEDO.IAP.PL

Pozdrawiam WAS i zapraszam naturniej-zapowiada się ciekawie!!!!!!Temat: Clipy, Walki, Highlight-y MT KB i Boksu
Brunon Sokołowski HL

http://youtube.com/watch?v=XPnfcw1zqMI

Brunon to mistrz swiata amatorow w kickboxingu i sześciokrotny mistrz polski w karate kyokushin full contact w wadze do 70 kg. Na HL są fragmenty walk z mistrzostw swiata w kickboxingu w USA,a takze treningi z Jarosławem Rogalą z klubu Richard oraz fragmenty walk karate.

Tutaj HL z karate kyokushin :

http://youtube.com/watch?v=lTlJvasRxJ

Brunon trenuje od paru lat pod MMA z jednym z czołowych polskich zawodników MMA,niedługo zobaczymy go na ringach MMATemat: Leszek Samitowski i Staszek Gwiżdż
Widok Leszka Samitowskiego w narożniku Gołoty pewne sentymenty we mnie obudził - Kraków lata 80 i poczatek 90 - wspaniałe lata krakowskiego kyokushin. Leszka Samitowskiego to pewnie jeszcze ktoś pamieta choćby z racji jego obecności w narożniku Gołoty (chociaż ilu wie że on z kyokushin się wywodzi ?) - szkołę ma w Chicago przy Belmond Ave róg Austin.
Ale pytanie jest inne czy ktoś bywający tutaj pamieta jeszcze Staszka Gwiżdża - danowiec w końcu - mistrza Polski (chyba trzy razy ale tu moge sie mylić?) i uczestnika mistrzostw świata w japonii kolebce oyamowców. Staszek też w Chicago mieszka.Temat: IBK KYOKUSHIN POZNAN
Witam! IBK to kyokushin z namiastką rzutow i moze odrobiną parteru ale z wysokimi stopniami:). Szefem jest obecnie kancho Henk Kuipers, nastepca Bluminga. Stare ibk przestalo istniec okolo dwutysiecznego roku. Pochodzi z niego AIKO, Tsushingen i Sei Budokai (BIKO)
Wiem jeszcze ze w listopadzie rozegrano w Amsterdamie mistrzostwa swiata, jesli koniecznie chcesz - znajdziesz cos na youtobe.Temat: Mas Oyama 1923 - 1994
Zwróćcie uwagę, że Sosai niewdawał się w czcze kłótnie i polemiki z przedstawicielami innych organizacji - był po prostu PONAD to. Tworzył karate i tylko to się liczyło.
A jak ktoś miał wąty - jak np. Tajowie- to podejmował rekawicę.

Czy się nie wdawał? Nie byłbym tego taki pewny. Kyokushin od początku charakteryzował fanatyzm i pogarda do innych stylów.

A tak off topic. Biografia Oyamy często jest fałszowana w celach propagandowych. Często np sie pisze że Oyama wygrał mistrzostwa Japonii w 1947 r. a tymczasem 1 Mistrzostwa Japonii odbyły się po śmierci Funakoshiego, w 1957 r. i wygrał je Kanazawa z shotokanu. Pisze się, że Oyama podróżował po świecie i walczył z każdym chętnym. A tymczasem nie walczył np z Helio Gracie (mimo że był w Brazylii). W ogóle nie ma dowodów na te jego słynne 275 walk. Nie ma nazwisk pokonanych przeciwników. Nie ma dat. Nie ma żadnych nagrań video. Dla porównania, walki takich np Graciech są bardzo dobrze udokumentowane. Tak więc nie należy wierzyć we wszystko o czym czytamy.

PzdrTemat: Historia Kyokushin i Masutatsu Oyamy

Uwazam, ze trzeba uszanowac decyzje Sosai...
Ja tez tak uwazam.
Jednak gdyby wszyscy szanowali jego decyzje byloby tylko jedno IKO.

One World, One Kyokushin!

Jak jak myslisz dlaczego nie ma jednego IKO ? i kto robi biznes ?

Wiele razy juz walkowano ten temat na forum.Nie ma co sie zaglebiac w uklady w japonii wystarczy spojrzec na krajowe przekrety. Po 30 latach nie ma nawet organizacji w Polsce IKo 1.Wlalsnego dojo ,a polscy reprezentanci placa za udzial w mistrzostwach swiata, europy czy zgrupowaniach w COZ Zakopane. W innych przypadkach sponosruja to kluby ,które ledwie zyja.Temat: Organizacje
No zdecydowanie jest duża różnica i chylę czoła przed tymi zawodnikami Kyokushin, którzy się zdecydowali na udział w turnieju Shidokan. Dla zawodników Shidokan formuła knockdown jest po prostu uproszczeniem bare-knuckle, być może dlatego niewielu Shidokanowców startuje w Polsce na takich zasadach. Swoją drogą to szkoda, ale utrwalone nawyki podczas walki mogą w tym wypadku przeszkadzać. Jednak każdy ma swobodny wybór i nikt nikomu nie zabrania startu w zawodach tej czy innej organizacji. Przeszkodą może być nawyk klinczowania, ściągania głowy na kolano, możliwość kopania frontalnych technik na jodan, dozwolone rzuty.
Co do Madzi, to Kwiat masz zdecydowanie rację, że jej kariera jest to modelowy przykład, że zawodnicy Shidokan mogą sprawdzać się i sprawdzają się w zawodach przeróżnych sportów walki. Madzia odnosiła sukcesy w Shidokan, wcześniej dwukrotnie zdobywała mistrzostwo Polski Seitedo Karate, 3 razy z rzędu zdobywała Puchar Europy Hanshi Cup Kempo w Budapeszcie, walczyła z Mistrzynią Europy w Jiu-Jitsu i Mistrzynią Krajów Nadbałtyckich w Muay Thai na gali MMA w Rydze, przegrywając stosunkiem głosów sędziów 2-1, zdobyła 3 miejsce w pucharze Świata Shidokan, 2 razy Mistrzostwo Polski Kempo; ostatnio szykuje się do rewanżu z Czernikową w MMA, startów w Muay Thai a także prawdopodobnie w boksie. To tyle i miło mi Kwiat, że o Madziuli wspomniałeś, sam się zdziwiłem, że nie mogłem doliczyć się jej wszystkich osiągnięć, napewno coś pominąłem. Pozdrawiam.Temat: 1-3.11.03 - VIII Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin
Juz niedlugo mistrzostwa Swiata KK.
Jak myslicie kto wygra, macie moze jakis faworytow?

Ja stawiam na Feitose i Osipova - szkoda ze sa na jednej sciazce.
To moi pewniacy do pierwszej 8.

A jak daleko zajdzie Najduch i reszta Polakow ??
Mysle ze pierwsza 32 to bedzie sukces.moze Najduch pojedzie na reputacji do 16.....Temat: Mistrzostwa Polski PFKK - Gdańsk 2007
W sobotę 21 kwietnia 2007 roku w Gdańsku ponad 90 zawodników z 17 ośrodków Kyokushin-kan rywalizowało o tytuł Mistrza Polski Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do

http://www.kyokushinkan.pl/news.php?id=75Temat: Wszechstylowe Mistrzostwa Polski w Karate
Mam to gdzies czy walczyła tam jakies bambusy tylko w ogłoszenia pana Czapli nic nie wspominano o tym,że sa to otwarte miezynarodwe mistrzostwa Polski.Coś mi się zdaje,że z barku chętnych w kraju poproszono o wsparcie arabów aby impreza się odbyła.Gdyż jakoś zabrakło zawoników Oyama, Kyokushin IFK,IKO........ .oraz innych fedreacji pokrewnych KK.
A po drugie jeżeli nie ma racji prosze nie oświecic po to jest to forum.
A po trzecie gdzie te wyniki,relacja, zdjęcia filmiki itp!!Temat: Turnieje Karate
skoro o turniejach mowa.... pytanie kieruję do reprezentantów shotokan:

jak wylądają ogolne zasady i przebieg zawodow? jak wyglada samo kumite? co wolno a czego nie wolno u was robic? (wystarczy mi odpowiedz "jest podobnie jak w kyokushinie bo to wiem jak wygląda no chyba ze inaczej to prosze o opis szerszy )

i drugie pytanie do pary - moze troche dziwne.
konkretnie chodzi mi o mistrzostwa akademickie - czyli kategorie w granicach mniej wiecej 19-24 lat, studenci jako reprezentacja uczelniana - chodzi o to ze zbierają u mnie na polibudzie chetnych do reprezentacji, a ja trenowalem kyokushin. czy moge mimo to wziac udzial w zawodach? chodzi mi zarowno o kwestię formalną jak i praktyczną, tzn czy mnie dopuszczą? a jesli tak to czy bardzo rozni sie to od zawodow kyokushinu? jesli glupio rozumuje i nie ma to wiekszego sensu to mowcie od razu i nie bylo tematu .... szkoda tylko ze nic nie slyszalem o zawodach akademickich w mojej dyscyplinieTemat: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Sorki ze tak mowie ale mysle ze kazda sztuka walki jest skuteczna !! I jeszcze raz sorki ze tak mowie mimo ze ja tez trenuje Kyokushin ale teraz tlumacze dlacze tak mowie. Mysle ze to nie zalezy od stylu tylko od opanowania technik szybkosic i finezji ataku i ruchu, nawet taktyki. Ale spoko Karate do tego przygotowuje Tak jak raz na polsacie ogladalem jakies mistrzostwa polski w wolnym kontakcie to az zal mi bylo tego karatki co przegral ale naprawde nie zabardzo walczyl. Wygladal jakby byl w depresji, a gosc go skopal. Zalezy wszystko od treningu i polapania sie w tym wszystkim.

Jednym slowem trening czyli mistrza ! !Temat: Nauka boksu bez sparingow?
Zebym nie zostal zle zrozumiany, nie chodzi mi o tworzenie jakiegos aikido-boksu, gdzie sie nie walczy nigdy. Chodzi mi o rzetelne przygotowanie zawodnika do konfrontacji. Np. przed rzeczywistym ostrym sparingiem mozna proponowac, duzo wczesniej, walki zadaniowe. Np. w mojej sekcji glowny trener (7-krotny zloty medalista mistrzostw Polski i medalista imprez miedzynarodowych), bardzo chetnie sprawdza wartosc opanowanych technik przez poczatkujacych zawodnikow - wyglada to nastepujaco - na poczatku TRENER broni sie tylko unikami i blokiem, pozniej (z czasem) dolacza do tego naprawde delikatne kontry i kazdy, kto z nim walczy ma swiadomosc, ze jakby wlozyl odrobine sily byloby to K.O. W ten sposob adept piesciarstwa uczy sie uniakania bledow, timingu, klinczu, dowiaduje sie, ze nie tylko jego refleks sie liczy i nie tylko on decyduje o dystansie - a to sa niezmiernie wazne doswiadczenia w kontaktowych sztukach. Kiedy adept juz "cos" umie, spotyka sie z duzo lepszym zawodnikiem, ktory np. walczy tylko.... przednia reka. Itd. W ten sposob adpet nawet sam nie zdajac sobie z tego sprawy zanurza sie powoli w zywiol walki. Czy tak jest we wszystkich sekcjach u nas? U wszystkich trenerow? Nie wiem... Bo ja mam glownie doswiadczenia z dwoma grupami, w ktorych nie ma prawie dzieci, a wiekszosc to sa dorosli ludzie, w tym np. ludzie o przeszlosci kyokushin, mniej - judo, ktorzy postanowili "poprawic sobie rece".
Dzis wybieram sie do kolejnej sekcji, gdzie sie glownie uczy dzieci.
K_PTemat: Zabić jednym ciosem!
Ciekawe rzeczy piszecie...

Nie wiem czy mowienie o Oyamie jako o 'szeregowym' karatece to jest zart czy prowokacja? O O ile Funakoshiego cenie za zarliwe propagowanie karate w Japonii to w dziedzinie walki i realnego zastosowania karate ze wszystkich wymienionych tu karateka IMHO Oyama wniosl najwiecej. Przede wszytskim (jak juz to napisal wyzej Maniak) pokazal wprowadzajac full contact ze idea ciosu konczacego to bajka a karate to nie magia a ciezka praca nad soba. Poza tym wniosl nowa jakosc do karate: udowodnil ze (odpowiednio trenowane) ma szanse z najlepszymi przeciwnikami. Pokazal walecznosc, odwage. Bo mowcie co chcecie ale do mnie bardziej przemawia mistrzostwo udowodnione w walce nic zalozone z gory (vide Funakoshi i jego awersja do walki). I tym tez Oyama zasluzyl sie dla szerzenia karate : pokazal realnosc karate. Na koniec : zalozone przez niego Kyokushin stalo sie zrodlem wielu nowych styli : Shidokan, Ashihara, Enshin, Daido juku, Budokai itd ktore jeszcze bardziej zblizaja sie do realnosci odrzucajac przestarzale metody trenigowe i zabobony (tak jak kiedys Oyama odrzucil brak konfrontacji, zmienil kata itp).

Fakt ze jako czlowiekowi mozna mu bylo zarzucic wiele ale jako karateka z pewnoscia nalezy do grona najwiekszych mistrzow.Temat: nowa strona Polskiego Związku WuShu
[quote="dacheng"][quote]W Polsce Wu Shu tradycyjne uprawia ok. 35 tyś osób, a Wu Shu sportowe w ramach Polskiego Związku Wu Shu ok. 5 tyś zawodników[/quote]

No to myśmy potęgą są, z taką liczbą ćwiczących :) Skąd te dane?
Pamiętam, że w latach 80. np. liczbę ćwiczących karate kyokushin szacowano (pewnie zawyżając) na około 30 tysięcy. Był to okres wielkiego boomu. Teraz jest dużo mniej. A kung-fu (wushu) uprawiane jest u nas tylko w nielicznych miejscowościach. Sekcje bywają z reguły kilkudziesięcioosobowe (sporo mniejszych, nieliczne większe), to skąd to w sumie 40 tysięcy luda? Propaganda sukcesu?

A PZWS z tymi 5 tysiącami zawodników to strasznie dużo eliminacji musi robić przed mistrzostwami Polski, żeby w dniu mistrzostw w jednej konkurencji nie startowało więcej niż kilkudziesięciu zawodników :)[/quote]

... jak to się nazywa ? ... juz wiem ! megalomania ...Temat: "testy twardości"
No, zdarzali sie sadysci. Dzis zdaje sie nawet w kyokushin te testy sa juz zabronione. To relikty przeszlosci. Dlatego ubawilem sie sednie jak czytalen na jedmnym z foru, o tescie twardosci u dr. Bryla. Ktos wisi na drabinkach na rekach, inny uderza. Jakis absurd, czego to mialoby dowodzic? Relikt post kyoskushinkowski? Utwardzanie? Ale po co?
Np. taki wybitni piesciarze jak Felix Sawon rzyjeli (na glowe) w trakcie kariery po kilka celnych ciosow, a wygrali kilkaset walk z czego wiekszosc prze KO. To jest mistrzostwo!!!
Ciekawe ile walk by Savon wygral, jak by sie poddawal takim testom? Wybitni roznia sie tym od mniej wybitnych, ze nie zbieraja w leb.
K_PTemat: Nasze stopnie i style :-)
w kyokushinkai mam 9 kyu w , oyama karate 4 kyu a w seido 2 kyu mój starszy syn ma w oyama karate 4 kyu a w seido 3 kyu a młodszy ma w oyama karate 5 kyu senior a w seido 4 kyu - mamy dwa treningi dziennie ale i dużą frajde z bycia razem mimo różnicy wieku bo ja mam 35 starszy syn 15 a młodszy 7 - ćwiczy od 4 roku życia w zeszłym roku miał brąz na mistrzostwach polski w kata ojama karate ale to nie jest najwazniejsze - dla mnie jest ważne że brzuszek mi nie rośnie w przerażającym tępie że mój starszy syn nie przesiaduje pod budką z piwem a młodeszy nie zalega przed tv czy konsolą - razem sie bawimy ćwicząc i chyba to jest ważniejsze od kolorów na pasachTemat: nowa strona Polskiego Związku WuShu
Cytat: W Polsce Wu Shu tradycyjne uprawia ok. 35 tyś osób, a Wu Shu sportowe w ramach Polskiego Związku Wu Shu ok. 5 tyś zawodników

No to myśmy potęgą są, z taką liczbą ćwiczących Skąd te dane?
Pamiętam, że w latach 80. np. liczbę ćwiczących karate kyokushin szacowano (pewnie zawyżając) na około 30 tysięcy. Był to okres wielkiego boomu. Teraz jest dużo mniej. A kung-fu (wushu) uprawiane jest u nas tylko w nielicznych miejscowościach. Sekcje bywają z reguły kilkudziesięcioosobowe (sporo mniejszych, nieliczne większe), to skąd to w sumie 40 tysięcy luda? Propaganda sukcesu?

A PZWS z tymi 5 tysiącami zawodników to strasznie dużo eliminacji musi robić przed mistrzostwami Polski, żeby w dniu mistrzostw w jednej konkurencji nie startowało więcej niż kilkudziesięciu zawodnikówTemat: wymagania egzaminacyjne
jesli chodzi o karate kyokushin to prosze :

2 dan, czarny pas ze dwoma złotymi pagonami
(min. 3 kolejne lata treningu)

Znajomość całego materiału do 1 dan włącznie.
Uderzenia i cięcia: toho-uchi, keiko-uchi.
Bloki: hiji-uke chudan, gedan-shotei-morote-uke, gedan-shuto-morote-uke.
Kopnięcia: tobi-ushiro-geri, tobi-ushiro-mawashi-geri, tobi-mawashi-geri, age-kakato-ushiro-geri.
Kata: kanku-dai, geksai-sho, seienchin, pinan-sono-ichi ura.
Jiyu-kumite: minimum 35 walk po 3 minuty.
Tameshiwari: minimum 4 techniki.
Test kondycyjny:
90 ugięć ramion w podporze przodem na pięściach,
20 ugięć ramion w podporze przodem na 2 palcach,
150 uniesień tułowia z leżenia na plecach,
100 przysiadów.
Udział w Mistrzostwach Polski lub Międzynarodowym Turnieju.
Posiadanie uprawnień sędziego krajowego.Temat: Zabić jednym ciosem!
Sanjuro Yojimbo

Cytat: A Itosu, Matsumura, Higashionna walczyli na śmierć i życie w semi kontakcie, co?

Czy forma pelnego kontaktu była obowiazująca forma saringow podczas treningu tych Mistrzow?czy tylko w momencie zagrozenia? bo to jest zasadncza roznica. Kyokushin opiera sie na pełnym kontakcie, zarowno podczas treningow jak i kumite.

nie wiem jak ci Mistrzowie walczyli, ale z checia poczytam.Moze jakies linki?

Cytat: Pytanie - jak długo i jaki stopień mistrzostwa w nich osiągnął?
Nie wyzłośliwiam się. Chcę to po prostu wiedzieć. Bo nie wiem...
Shotokan 2 dan, Judo 4, Goju 6 dan.

Cytat: Zniowu - poczytaj nieco. Jesteś pewien, że nigdy nie stanęli?
Nie, dlatego prosze o linki.

Cytat: A może znasz jakiś przykład, kiedy Oyama pokonał jakichś przedstawicieli stylów tradycyjnych?
o tym mozesz poczytac tutaj -> http://www.superkarate.ru/h_oyama/h_oyama_fighter.htm (niestety po rosyjsku)Temat: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Trening i droga karateki nie polega na rzeczach, ktore wymieniles. Chodzi o cos zupelnie innego. Ksztaltowanie ducha?

Tak samo odporni na uderzenia w korpus tak jaka karatecy, bywaja i bokserzy - to kwestia pracy przepona, czy zalapal Cie ktos na wdechu, czy na wydechu...

Zeby rozwiac Twoje dylematy, kontuzje reki w ulicznej walce zdarzaja sie kazdemu.

Moj kolega kilkukrotny medalista mistrzostw Polski (karate kyokushin), polamal sobie dlon na pewno dwa razy w walce ulicznej i na bramce.

Diagnoza byla taka - typowe tzw. bokserskie uszkodzenie dloni. Chyba nie uchronilo go utwardzanie? A moze za malo w kysokushin sie utwardza?

A juz nie zartujac - jesli trafisz w czolo, lokiec - piescia skladajaca sie z wielu kosteczek i stawow jak w banku masz to, ze trafisz do szpitala, niezaleznie od tego ile lat "utwardzales"...

K_PTemat: Sukces Polski na ME
No, ja tez gratuluje zawodnikom, i trenerom klubowym
I jedno mnie meczy - impreza rangi mistrzostw europy, a w TV tylko jakies biedne migawki pokazali, zadnej dluzszej relacji
co za kraj.....
niedawno widzialam relacje z jakiegos turnieju o pietruszke w kyokushin, trwala dosc dlugo,kolesie naparzali sie w klaty stojac naprzeciwko siebie prawie bez ruchu- wiec chyba nie byly to wysokiej rangi zawody - i tak mnie naszlo... dlaczego shotokan (w sensie- zwiazek) nie zadbal o medialna oprawe:(
chyba retoryczne pytania zadaje...
Strona 1 z 3 • Wyszukano 196 rezultatów • 1, 2, 3

Powered by MyScript